Вибір системи оподаткування — важливий крок. Від нього залежить не тільки те, які податки та в яких розмірах ви сплачуватимете, а й порядок визначення бази оподаткування, ведення обліку та звітування.
Не можна дати один рецепт для всіх платників податків щодо вибору оптимальної системи оподаткування. Це залежить вид виду діяльності, наявності та розміру витрат, об’єму річного доходу і навіть можливостей бухгалтерсько-економічного підрозділу підприємства.
Аби зробити правильний вибір, потрібно ретельно проаналізувати усі складові бізнесу, порівняти результати, які ви отримаєте, перейшовши на ту чи іншу систему, та оцінити доцільність застосування загальної або спрощеної системи оподаткування.
Потрібно пам’ятати: правильно зробивши вибір, можна уникнути зайвого податкового навантаження, оптимізувати бізнес і досягти більш високого та стійкого фінансового результату.
Якщо ви вже визначилися із системою оподаткування, потрібно вчасно подати заяву про перехід на спрощену систему оподаткування.
Платники податків, які планують з I кварталу 2020 перейти на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, мають подати заяву до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу (п. 298.1 ПКУ).
Тобто останнім днем подання заяви такими платниками в цьому році буде 16.12.2019 р.
Зверніть увагу, що суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування тільки один раз протягом календарного року.
Перехід на спрощену систему оподаткування може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб'єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені для відповідних груп платників єдиного податку.
До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік. Розрахунок доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 16.07.2019 р. №308.
В тому, як правильно зробити перехід на спрощену систему оподаткування, в якому порядку подавати звітність в разі переходу та як відображати перехідні операції після зміни системи оподаткування, допоможуть Готові рішення від Uteka.
Якщо ж ви, навпаки, забажали відмовитися від єдиного податку та перейти на загальну систему оподаткування, потрібно подати заяву про відмову від спрощеної системи оподаткування не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового кварталу чи року (ст. 298.2 ПКУ).
При цьому перехід до загальної системи оподаткування відбувається з 1-го числа місяця, наступного за звітним кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи.
Тому в цьому році останній термін для подання платниками єдиного податку заяви про відмову від застосування спрощеної системи оподаткування — 20.12.2019 р.
Але не забувайте, що відмовитися від сплати єдиного податку та перейти на загальну систему оподаткування ви зобов’язані і в разі невиконання умов перебування на спрощеній системі або на певній групі єдиного податку.
В яких випадках платники єдиного податку переходять на загальну систему оподаткування, а також про те, що та в які терміни слід зробити єдиннику, – в Готових рішеннях від Uteka.
У сільськогосподарських підприємств є свої особливості застосування систем оподаткування та переходу або відмови від спрощеної системи, адже вони можуть бути ще й платниками єдиного податку четвертої групи. Тому потрібно ретельно вивчити порядок переходу та практичні рекомендації фахівців.
У ході медреформи медичні заклади комунальної форми власності перетворюються з бюджетних установ на КНП. Тим самим вони міняють свій статус — з бюджетників на звичайні підприємства.
Зазвичай медичні КНП стають платниками податку на прибуток зі статусом неприбуткової організації, але можуть обрати й спрощену систему оподаткування.
Докладніше про оподаткування медичних КНП та набуття ними статусу неприбуткових — в аналітичних матеріалах.