• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як єдиннику першої – третьої груп визначити дохід від безплатно отриманих товарів (робіт, послуг)

01.08.2019 305 0 1

Згідно з п. 292.3 Податкового кодексу (далі – ПК) вартість товарів (робіт, послуг), безплатно отриманих протягом звітного періоду, включається до доходу платника єдиного податку (далі – ЄП) першої – третьої груп.

При цьому для цілей обкладення ЄП безплатно отриманими вважаються товари (роботи, послуги):

  • надані єдиннику за письмовими договорами дарування;
  • надані за іншими письмовими договорами, укладеними згідно із законодавством, якими не передбачені грошова або інша компенсація вартості таких товарів (робіт, послуг) або їх повернення;
  • передані єдиннику на відповідальне зберігання і використані ним.

Датою отримання доходу є дата підписання єдинником акта приймання-передачі безплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (п. 292.6 ПК).

Завважимо, що вищенаведене визначення безплатно отриманих товарів (робіт, послуг) для цілей обкладення ЄП з п. 292.3 ПК практично повністю збігається із загальним визначенням «безплатного» для цілей оподаткування, наведеним
у пп. 14.1.13 ПК. За одним винятком: у п. 292.3 ПК безплатними вважаються активи, отримані тільки на підставі письмових договорів. Тоді як у пп. 14.1.13 ПК такої умови немає.

Виникає запитання: чи означає це, що товари (роботи, послуги), отримані єдинником на підставі усних домовленостей, безплатними не вважаються і тому оподатковуваний дохід від їх отримання визнавати не потрібно?

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали