Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Марафон-2020: Успішний бухгалтерський рік

09.12.2019 6159 1 10

1 из 1

Рік добігає кінця, і на порозі вже 2020-й. А це означає, що ми розпочинаємо наш щорічний Марафон від Uteka для успішного початку бухгалтерського року!

Ми знаємо, що це найгарячіша пора для бухгалтера. Потрібно встигнути закрити всі справи до кінця року, підготуватися до нового, нічого не забути і не пропустити строки. А ще — розібратися в нових показниках, розрахунках, мінімумах та максимумах, строках та порядках. А там уже починається пора річного звітування. І це вже не жарти. Іноді весь цей час перетворюється на нескінченний нервовий «нон-стоп». Не забуваймо і про щорічні податкові зміни «під ялинку». Вже бачимо, що цей рік не стане винятком.

Тому, аби нагадати, підтримати та допомогти вам у прийнятті рішень, надати впевненості в цей час та створити фундамент для того, щоб 2020-й став вашим особистим «Успішним бухгалтерським роком», декілька разів на тиждень протягом двох місяців Uteka розповідатиме про:

  • системи оподаткування — коли потрібні зміни та як провести;
  • коли та які документи треба скласти наприкінці року;
  • як провести самоперевірку та виправити помилки в обліку та звітності;
  • як підготуватися до бухгалтерського нового року — скласти облікову політику, штатні розписи, графіки відпусток тощо;
  • як красиво зустріти Новий рік та не «прогоріти»: знижки, бонуси, подарунки та корпоративи;
  • коли та як звітувати, як заповнити фінансові, податкові та кадрові звіти;
  • які зміни чекати в новому, 2020 році — як підготуватися, які показники зміняться, що зміниться в обліку з податку на прибуток, ПДВ, щодо зарплати та кадрів, РРО та каси, адміністрування та відповідальності;
  • як перевірити ймовірність перевірок у 2020 році та як до них підготуватися;
  • яка відповідальність може загрожувати підприємству чи директору з бухгалтером, якщо контролери застукають їх на «гарячому».

Марафон-2020 несе вам знання та готові рішення від Uteka, які нададуть вам упевненості та приведуть до успіху!

Марафон-2020 відкриваємо важливою темою: «Системи оподаткування: вибір та зміна». Тема актуальна для грудня, коли ще можна прийняти необхідні рішення про зміну системи оподаткування.

Вибір системи оподаткування — важливий крок. Від нього залежить не тільки те, які податки та в яких розмірах ви сплачуватиме, а й порядок визначення бази оподаткування, ведення обліку та звітування. 

ТЕМА 1. Системи оподаткування: вибір та зміна.

Для забезпечення достовірності даних бухгалтерського обліку та фінансової звітності перед її складанням проводиться інвентаризація.

Річна інвентаризація є обов’язковою. Інвентаризацію кожного об’єкта слід проводити, з урахуванням спеціальних строків не пізніше 31 грудня. Тож закінчити всі процедури потрібно до кінця року..

ТЕМА 2. Річна інвентаризація: організація, проведення, відображення результатів та відповідальність.

У бухгалтерській роботі помилки є неминучими. Звісно, ми прагнемо ідеального обліку. Але слід зізнатися, що в середовищі, в якому норми законодавства змінюються швидше, ніж ми встигаємо до них звикнути, не припуститися жодної помилки, скоріш за все, не вийде. Головне — не повторювати їх двічі. А ще — виправляти помилки до того, як їх знайдуть у вас контролери.

ТЕМА 3. Виправлення помилок в обліку та звітності: практичне керівництво.

2020 рік неминучо наближається. Тож усім цікаво, як ми будемо жити у Новому році. Зазирнути на прийдешні розміри, ставки та пільги ми можемо вже сьогодні. Адже Закон про Держбюджет-2020 вже прийнято, а 13.12.19 р. у газеті «Голос України» навіть вже й опубліковано текст. Отже, вивчаємо, що нас очікує  із 01.01.20 р. та готуємось завчасно до нових показників.

ТЕМА 4. Що потрібно знати про 2020 рік: готуємось завчасно.

Іноді кінець року бухгалтера нагадує біг з перепонами. У такому поспіху не важко й розгубитися. Тому потрібно розкласти по полицям не тільки документи, а й думки. І ось тоді наступний рік розпочнеться, як то кажуть «із чистого аркуша» та з «легкою душею» не доведеться закривати у новому році старі борги. Тож нагадаємо, які кроки необхідно зробити, що підрахувати, оформити, підписати. Та не забути нічого.

ТЕМА 5. Закриття бухгалтерського року: згадати все!

Коли приходить зима, а в повітрі літає перший сніжок, ми неодмінно починаємо чекати та готуватися до Новорічних та Різдвяних свят: заздалегідь купуємо подарунки та готуємось до застілля. У дорослих подарунково-святковий марафон незмінно починається із корпоративів і продовжується дружньо-сімейними зустрічами майже до кінця січня.

Кожен керівник уявляє святкування Нового року по-своєму. Та ніколи це свято не минає без подарунків співробітникам та їх діточкам. Адже найприємніше, що можна зробити, — це подарувати посмішки та свято Новорічної ялинки маленьким янголяткам!

Але усі ці важливі події бухгалтеру ще потрібно правильно оформити та оподаткувати, аби вони не вилилися у несподівані та не дуже приємні сюрпризи. Тож вивчаємо всі нюанси подарунково-корпоративного обліку та святкуємо із гарним настроєм! 

ТЕМА 6. Зустрічаємо 2020-й рік: знижки, подарунки та корпоративи.

Заробітна плата і кадрові питання завжди є найактуальнішими для роботодавця, особливо на початку року. Адже кожен новий рік приносить нові граничні розміри, мінімуми і максимуми, необхідні для розрахунку зарплатних показників і сплати податків та зборів.

Як показники Держбюджету-2020 вплинули на зарплату і податки, як оподатковувати і виплачувати зарплату в 2020 році і які «гарячі» питання по заробітній платі актуальні сьогодні — про все це і не тільки читайте в новій темі Марафону.

ТЕМА 7. Зарплата та кадри – 2020.

РРО- та касові зміни — найбільш обговорювані теми не тільки серед бухгалтерів, а й серед підприємців. Адже вони стосуються майже кожного бізнесу. Тож ми не могли пропустити такі новини.

Всебічно розглянути зміни і розібратися, що ж нас очікує у новому році, вам допоможуть аналітичні матеріали від Uteka.

Отже дізнаємося подробиці про зміни, внесені до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні та Закону про РРО, чим вони загрожують або допомагають суб’єктам господарювання на практиці. Як слід підготуватися до змін та захищатися від штрафів.

ТЕМА 8. Касові операції та РРО: вивчаємо зміни.

Хвиля змін зазвичай накриває бухгалтера на початку року із головою. Щоб не потонути в цьому вирі, а навпаки – бути на гребені хвилі, ми підготували для вас огляди змін та їх детальний аналіз, порівняння норм та поради від фахівців. У 2020-му новин багато, отже запасайтеся терпінням і допитливістю та приступайте до вивчення!

ТЕМА 9. Зміни-2020: будь на хвилі!

В Україні набирає популярності електронний документообіг. Із 2019 року ми спостерігаємо, зокрема й державний курс на диджиталізацію та «державу у смартфоні».

Електронний документообіг з'явився як більш вигідна економічна й екологічна альтернатива паперовому. За допомогою інформаційних технологій компанії всього світу намагаються оптимізувати свою роботу, скоротивши витрати на діяльність.  До того ж це швидко і зручно.

ТЕМА 10. Електронний документообіг та звітність.

Що потрібно бухгалтеру аби успішно працювати в своїй професії? Звісно, добре розбиратися у бухобліку! Починати треба із основ – вивчення П(С)БО та МСФЗ.

У цьому випуску ми зібрали  аналітичні матеріали за темою, які сподіваємося допоможуть вам стати ще більшим профі у своїй справі!

ТЕМА 11. Бухоблік за П(С)БО та МСФЗ.

Мабуть, ні для кого не секрет, що найбільше бухгалтеру псують нерви перевірки. Вони можуть бути планові чи позапланові, фактичні чи камеральні. Але зустрічі з контролюючими органами рідко проходять спокійно.

У нашій державі існує цілий ряд контролюючих органів, які мають право перевіряти суб’єктів господарювання. І всі вони щорічно перевіряють десятки тисяч підприємств. 

Аби контролюючі органи не застали вас зненацька, готуватися до перевірок потрібно заздалегідь. В цьому вам допоможуть аналітичні матеріали Uteka.

ТЕМА 12. Перевірки — 2020.

Найскладніший період для бухгалтера – період річного звітування. Потрібно підготувати фінансову звітність, подати податкові декларації та звіти до податкової, Фондів, Держстату за попередній рік. Потрібно все встегнути та не помилитися.

Тому читайте про те, як скласти фінансову звітність, податкові декларації з податку на прибуток, ПДВ, плати за землю, податку на нерухомість, транспортного податку тощо. Як звітувати неприбутковим організаціям та підприємцям. А також про особливості звітності агропідприємств, бюджетних установ та медичних КНП з докладним керівництвом та прикладами заповнення.

ТЕМА 13. Звітуємо за 2019 рік.

Штрафні санкції — це те, що найбільш лякає бухгалтерів, особливо під час перевірок. Їх накладення контролерами б’є по гаманцю не тільки підприємства, а іноді й самого бухгалтера. До того ж це не додає бухгалтерові впевненості у своїх професійних здібностях.

Та справа не в тому, що бухгалтери припускаються багатьох помилок, а в тому, що часто законодавство не дає чіткого визначення порядку чи об'єкта оподаткування, що неминуче призводить до помилки.

Тож розглянемо в яких випадках та за що можуть оштрафувати контролери. Адже хто обізнаний той — озброєний!

ТЕМА 14. Відповідальність підприємства та посадових осіб.

Щоб отримувати випуски Марафону-2020 на власний e-mail, підпишіться на розсилку від Uteka.

Коментарі до матеріалу

Відсортовано: по часу за популярністю

Всього коментарів 1

Кращі матеріали