Як визначити дохід від операцій з інвалютою в єдинника першої – третьої груп
Системи оподаткування: вибір та зміна
Як ми вже говорили в «Загальні правила визнання доходу у єдинників першої – третьої груп», дохід у платників єдиного податку (далі – ЄП) першої – третьої груп виникає, зокрема, на дату надходження коштів від покупця (п. 292.6 Податкового кодексу, далі – ПК). А ось дата відвантаження товару (робіт, послуг) покупцеві для цілей обкладення ЄП значення не має.
Сума, отримана єдинником в іноземній валюті, для визначення оподатковуваного доходу перераховується в гривні. Для такого перерахунку застосовується офіційний курс гривні до інвалюти, установлений НБУ на дату отримання інвалютного доходу (п. 292.5 ПК).
Для цього потрібно розділяти дохід на отриманий єдинником до 20 червня 2019 року і починаючи із цієї дати. Такі нюанси викликані змінами в законодавстві. Розглянемо докладніше.
Нагадаємо, що ще в листопаді 2012 року як тимчасовий захід зі стабілізації валютного ринку НБУ запровадив обов'язковий продаж частини інвалютних коштів, отриманих підприємством (за винятком деяких видів надходжень). Це робив уповноважений банк. Такому обов'язковому продажу підлягали надходження в інвалюті 1-ї групи Класифікатора іноземних валют (затверджений постановою Правління НБУ від 04.02.98 р. № 34) і в російських рублях. З тих пір дія цього тимчасового заходу періодично продовжувалася. Мінялися тільки відповідні нормативні акти НБУ і частка інвалюти, що підлягає продажу.
Наприклад, згідно з п. 25 розд. III постанови Правління НБУ від 02.01.19 р. № 5 (далі – Постанова № 5) обов'язковому продажу на МВРУ підлягали:
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року