• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Неприбутковий статус медичного КНП: як зберегти

24.10.2019 316 0 0

Податки медичних КНП

Акценти статті:

  • що потрібно зробити комунальному некомерційному підприємству (далі – КНП), перетвореному з бюджетного закладу охорони здоров’я (далі – ЗОЗ), для перереєстрації як неприбуткової організації;
  • що може бути причиною втрати КНП неприбуткового статусу;
  • що відбудеться після втрати КНП неприбуткового статусу.

Статус неприбуткової організації дозволяє КНП не сплачувати податок на прибуток. Проте неприбуткові підприємства, установи, організації не є платниками податку на прибуток тільки в тому випадку, якщо одночасно виконуються всі умови, установлені п. 133.4 Податкового кодексу (далі – ПК). Ці умови сформульовані в пп. 133.4.1 ПК, розглянемо їх нижче.

Умова 1. Неприбуткова організація створена і зареєстрована в порядку, визначеному законом, який регулює діяльність відповідної неприбуткової організації.

Таким законом для медичного КНП є Закон від 19.11.92 р. № 2801-ХІІ «Основи законодавства України про охорону здоров’я» (далі – Закон № 2801). Положення ч. 13 ст. 16 цього Закону передбачають, що за організаційно-правовою формою ЗОЗ комунальної власності можуть створюватися і функціонувати як КНП або як комунальні установи. ЗОЗ, створені в результаті реорганізації державних і комунальних ЗОЗ, можуть мати відокремлене майно (у т. ч. грошові кошти), закріплене за ними на праві оперативного управління, самостійний баланс, самостійно затверджувати штатний розпис, мати рахунки в установах банків, печатки. Окремі норми, що регламентують функціонування будь-яких КНП, містить також Господарський кодекс (далі – ГК), зокрема його ст. 78.

Повна версія доступна тільки передплатникам