Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Зміни в податковому житті єдинників: ходіння по групах, зміна ставки ЄП, вихід із ЄП

28.02.2019 2486 0 2

Системи оподаткування: вибір та зміна

  • Податковий кодекс (далі – ПК).

У минулому спецвипуску (див. «Реєстрація платником єдиного податку першої – третьої груп: що потрібно знати») ми розповіли, як суб'єкту господарювання (далі – СГ) зареєструватися платником єдиного податку (далі – ЄП). Така реєстрація є безстроковою і не потребує щорічного підтвердження (п. 299.10 ПК). Проте вона може бути анульована контролюючим органом у випадку:

  • припинення юрособи (крім перетворення) або припинення підприємницької діяльності фізособою-підприємцем згідно із законом;
  • добровільної або вимушеної (у разі порушень) відмови СГ від спрощеної системи і переходу на загальну систему оподаткування.

Крім того, потрібно розуміти, що коли СГ при реєстрації єдинником вибрав певну групу платників ЄП і ставку податку, то це не означає, що він залишиться в такій групі або з такою ставкою ЄП назавжди. Норми ПК передбачають як можливість, так і необхідність переходу до іншої групи і зміни ставки.

Таким чином, зміни в «податковому житті» єдинника можуть бути як добровільними, так і вимушеними. Давайте розглянемо докладніше.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали