• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Зміни в податковому житті єдинників: ходіння по групах, зміна ставки ЄП, вихід із ЄП

28.02.2019 2117 0 2

  • Податковий кодекс (далі – ПК).

У минулому спецвипуску (див. «Реєстрація платником єдиного податку першої – третьої груп: що потрібно знати») ми розповіли, як суб'єкту господарювання (далі – СГ) зареєструватися платником єдиного податку (далі – ЄП). Така реєстрація є безстроковою і не потребує щорічного підтвердження (п. 299.10 ПК). Проте вона може бути анульована контролюючим органом у випадку:

  • припинення юрособи (крім перетворення) або припинення підприємницької діяльності фізособою-підприємцем згідно із законом;
  • добровільної або вимушеної (у разі порушень) відмови СГ від спрощеної системи і переходу на загальну систему оподаткування.

Крім того, потрібно розуміти, що коли СГ при реєстрації єдинником вибрав певну групу платників ЄП і ставку податку, то це не означає, що він залишиться в такій групі або з такою ставкою ЄП назавжди. Норми ПК передбачають як можливість, так і необхідність переходу до іншої групи і зміни ставки.

Таким чином, зміни в «податковому житті» єдинника можуть бути як добровільними, так і вимушеними. Давайте розглянемо докладніше.

Вимушений перехід до іншої групи (або відмова від спрощеної системи) передбачений п. 293.8 ПК тільки для єдинників першої та другої груп. Причина переходу – перевищення граничного обсягу доходу, установленого для конкретної групи в пп. 1 та 2 п. 291.4 ПК. Перейти можна тільки до «вищої» групи.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали