Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Компенсація вартості комунальних послуг: юридичний аспект і податкові наслідки

Матеріали спецтеми будуть корисними як для тих, хто почувається асом у цій темі (адже ми ознайомимо вас із судовою практикою, яка свідчить про неординарні підходи податківців як учасників судових справ, попередимо про ризики та підкажемо аргументи на захист ваших прав), так і для початківців у сфері оренди та позички нерухомості.

Працівник-сумісник: особливості роботи та оплати праці

У сучасних умовах, коли підприємствам критично не вистачає працівників, сумісництво є одним із варіантів виходу із ситуації для роботодавців. Адже висококваліфікованого працівника не завжди вдається швидко знайти та залучити до роботи. Водночас це може бути джерелом додаткового доходу і для самого працівника, якщо він не планує звільнятися з основного місця роботи.

Виправляємо типові помилки з ПДВ

У спецтемі ми проаналізували найбільш поширені помилки, яких припускаються платники ПДВ, а також розповіли, як виправити ці помилки.

Відпустки без збереження заробітної плати

Користуючись матеріалами спецтеми, ви зможете легко орієнтуватися в особливостях різних видів неоплачуваних відпусток та швидко оформити документи для їх надання.

Гранти та МТД: облік та податкові наслідки

Перш ніж перейти до обліку, бухгалтеру треба з’ясувати, який саме це грант – бюджетний чи звичайний (бо податкові наслідки за ними різні) та на які цілі його надано. І бухгалтеру потрібно зрозуміти, що отримано міжнародна технічна допомога, бо за нею окрема звітність та окремі пільги. Знаючи суть (з чим маєте справу) – ви побачите сценарії обліку та податкові наслідки. Матеріали нашої спецтеми допоможуть вам обліковувати гранти та МТД правильно і не сплачувати зайві податки.

Роялті: визначення, облік, податки

У спецвипуску ми зосередилися на найважливішому, зокрема на тому: - як за змістом договору зрозуміти, що ви маєте справу саме з роялті; - які є роялті-різниці та як вони працюють - як задокументувати та відобразити у бухобліку отримані та виплачені суми роялті; - які існують особливості сплати податку на репатріацію у разі виплати роялті нерезидентам; - коли і хто саме має сплатити з суми роялті ПДВ, єдиний податок, ПДФО та військовий збір.

Блокування ПН/РК: порядок дій

Ми подбали про те, щоб вам не доводилось витрачати забагато сил і нервів, і підготували матеріали спецтеми, які допоможуть вам швидко розблокувати ПН/РК. Також ми підказали, які кроки слід вжити, щоб уникнути блокування ПН/РК надалі.

РРО/ПРРО: інтернет-торгівля, помилки, повернення

Питання щодо застосування РРО/ПРРО в інтернет-торгівлі за своєю популярністю наздогнали питання щодо ПДВ. І це не дивно, адже профільне законодавство, зокрема Закон від 06.07.1995 № 265/95-ВР, переважно стосується звичайної торгівлі. Тому в спецтемі ми розглянули нюанси застосування РРО/ПРРО саме в онлайн-торгівлі.

Лікарняні працівнику підприємства: алгоритм розрахунку та оплати

В роботодавця виникає низка запитань: коли оплачувати, як оформити, як розрахувати та відобразити в обліку та звітності, щоб ні в контролюючих органів, ні в працівників до нього не було претензій.
Сам розрахунок лікарняних не простий і має безліч нюансів. Тому, аби заощадити ваш час, ми надали покроковий алгоритм цього розрахунку з урахуванням рекомендацій ПФУ та Мінсоцполітики. Дотримуючись нашого алгоритму, ви з легкістю пройдете весь цей шлях.

Фінансовий результат підприємства: правила формування у бухгалтерському обліку

Зокрема, ви дізнаєтесь: - за якими правилами визначається фінансовий результат для цілей фінзвітності; - як формується фінрезультат у бухобліку та якими проведеннями відображається; - за допомогою яких способів можна відрегулювати показник фінрезультату до складання фінансової звітності.
Крім того, ми розповімо, як виправити помилку в обліку та звітності, якщо фінрезультат розраховано неправильно.

Співпраця з бюджетниками

Контрагентами комерційних підприємств нерідко виступають бюджетні організації, які зазвичай замовляють у них товари або послуги. Облік операцій із такими контрагентами має свої особливості.
У спецтемі ми розглянемо нюанси податкового та бухгалтерського обліку та розповімо, чи можна змінити раніше встановлену ціну на товари або послуги.

Втрати товару при доставці: правові та облікові нюанси

Доставку товару покупцеві може здійснювати постачальник. Також покупець може самостійно привезти свій товар. Але найчастіше на практиці доставку доручають спеціальним підприємствам-перевізникам, які мають необхідні для цього транспортні засоби і персонал. При цьому трапляється, що в ході перевезення товар зазнає непоправних пошкоджень або взагалі губиться. Такі випадки бували і в мирний час, а в період воєнних дій цим узагалі нікого не здивуєш.
Розглянемо і покажемо на прикладах, як відобразити в бухгалтерському та податковому обліку постачальника і покупця втрати товару при автоперевезенні, а також якими документами оформити такі події.

Поліпшення орендованого майна

Щоб скласти власну «облікову» картину, орендарю та орендодавцю треба розуміти, які в принципі можливі варіанти обліку та, головне, які операції лежать в основі поліпшень орендованого майна.

Пропонуємо розібратися у цій темі докладніше.

Собівартість послуг: формування, облік, практика

Розуміємо небажання займатися розрахунками собівартості, це поширене явище: складно, займає багато часу.

Давайте разом розбиратися і здобувати досвід. Наразі – у питанні формування собівартості послуг як у теоретичному, так і практичному аспектах + судова практика.

Розрахунок резерву оплати відпусток в умовах воєнного стану

Відповідно до НП(С)БО 11 «Зобов'язання» та НП(С)БО 26 «Виплати працівникам» у загальному випадку під виплати за невідпрацьований час має створюватися резерв, за рахунок якого і нараховуються відпусткові. Тому, нараховуючи відпусткові чи грошову компенсацію за невикористані дні відпустки при звільненні працівника, будь-який бухгалтер ставить собі запитання: а чи правильно розраховано резерв відпусткових? Адже від цього залежить сума видатків поточного періоду, яку не можна завищувати.
Всі матеріали