Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Агропорадники

Фермерські господарства: правові засади створення, функціонування та відносин між членами

Представляємо новий агропорадник «Фермерські господарства: правові засади створення, функціонування та відносин між членами». Це практичний посібник, що містить актуальні юридичні, фінансові та управлінські аспекти діяльності фермерських господарств (далі – ФГ). У ньому розглянуто ключові питання, пов’язані зі створенням та функціонуванням ФГ.

Облікова політика на сільгосппідприємстві: як запровадити або змінити

Грамотний вибір підприємством облікової політики є вкрай важливим для складання об’єктивної та достовірної фінансової звітності. Але це ще не все. Обрана облікова політика може серйозно вплинути на оподаткування вашого підприємства. А отже, вона має бути розроблена дуже якісно. У цьому Агропораднику від Uteka-Агро зібрано всю важливу інформацію про облікову політику сільгосппідприємства.

Підряд, спільна діяльність та інші варіанти співпраці задля вирощування сільгосппродукції: оформлення, розрахунки, податки та бухоблік

В Агропораднику ми розглянемо детально кожен із цих варіантів з погляду оформлення, бухгалтерського обліку та оподаткування та зробимо висновки про переваги та недоліки, які обов'язково слід взяти до уваги на етапі прийняття рішень щодо вибору форми співпраці.

Придбання земельних ділянок сільськогосподарського призначення юридичними особами: умови та обмеження

В Агропораднику ми детально розглянули вимоги, установлені законодавством, до юридичних осіб, які мають намір придбати земельну ділянку сільгосппризначення, а також розповіли про процедуру укладення договору земельної ділянки. Крім того, в Агропораднику є інформація, яка буде корисна орендарям земельних ділянок. Орендарі є суб’єктами переважного права на придбання земельної ділянки сільгосппризначення. Якщо власник знехтує правом орендаря викупити ділянку і продасть її третій особі, то орендар може звернутися до суду.

Використання майна власника/учасника в діяльності сільгосппідприємства: договірне врегулювання, податки, бухоблік

В Агропораднику розповімо про безпечні варіанти, за яких можна використати власне майно учасників/членів сільгосппідприємства на благо самого підприємства. Дотримуючись наших порад, ви зможете підтвердити зв’язок здійснених господарством витрат з експлуатацією такого майна в разі виникнення спору з органом ДПС.

Дивіденди сільгосппідприємств: юридичні тонкощі, правила оподаткування та бухобліку

Якщо підприємство у звітному періоді плідно працювало, то цілком можливо, що буде виплата дивідендів. Адже якщо є прибуток, то чом би його не розподілити між учасниками? Отже, ділимо прибуток – виплачуємо дивіденди. Але слід урахувати, що вимоги законодавства стосовно виплати дивідендів різняться залежно від організаційно-правової форми юрособи.
В Агропораднику ми розглядаємо всі юридичні та податкові тонкощі операції з виплати дивідендів у товариствах з обмеженою відповідальністю, фермерських господарствах та інших приватних господарствах.

Розрахунки з орендної плати за сільгоспземлі приватної власності: право, податки і бухоблік

Агропорадник присвячено питанням плати за паї та за земельні ділянки сільгосппризначення приватної власності в реаліях 2023 року.
Пропонуємо розібратися в тонкощах цих питань і визначитися з формами та варіантами виплати орендної плати, законодавчими підставами для індексації та порядком оподаткування доходів фізосіб-орендодавців.

Власні та орендовані основні засоби в агробізнесі: бухгалтерський та податковий аспекти

На будь-якому сільгосппідприємстві є різноманітні основні засоби (далі – ОЗ): від будівель та споруд, сільгосптехніки і до інших ОЗ та малоцінки. У цьому Агропораднику ми розкриємо ті сфери обліку та оподаткування операцій із ОЗ, на які найчастіше звертають увагу контролери під час проведення перевірок суб’єктів господарювання.

Оплата праці на сільгосппідприємствах: системи, режими, робочий час

Специфіка праці на сільськогосподарських підприємствах впливає на вибір системи її оплати й режиму робочого часу.

З Агропорадника ви дізнаєтеся, який вибір доцільно зробити саме для вашого підприємства, зваживши на всі переваги й особливості різних систем і режимів роботи та порядок їх установлення.

Собівартість продукції сільськогосподарських підприємств: облік, калькулювання та податки

Сільгосппідприємства визначають фактичну собівартість продукції одночасно з остаточним закриттям калькуляційних рахунків наприкінці року. Проте кожна галузь сільського господарства має свою виробничу специфіку, що, безумовно, визначає облікові особливості та впливає на процес калькулювання кожного виду продукції.

Агропорадник присвячено правилам калькулювання собівартості продукції (робіт, послуг) у різних галузях сільського господарства. У ньому опубліковано рекомендації та роз'яснення держорганів, а також консультації фахівців, присвячені собівартості продукції сільгосппідприємства як управлінської та податково-бухгалтерської категорії.

Бухгалтерія посівної: облік та оподаткування виробничих витрат

Вирощування сільгоспкультур – клопіткий і відповідальний виробничий процес. Зокрема й для бухгалтера – слід перевірити, чи всі бухгалтерські записи щодо цих операцій підтверджено первинними документами, та пересвідчитись у достовірності бухгалтерських оцінок.

Редакція Uteka-Агро підготувала Агропорадник «Бухгалтерія посівної: облік та оподаткування виробничих витрат». До нього включено всі важливі аспекти обліку та оподаткування виробничих витрат у рослинництві.

Прибуток сільгосппідприємств: тонкощі бухобліку та оподаткування

Лише дотримання всіх методологічних засад ведення обліку доходів та витрат дає змогу отримати інформацію щодо реальної величини прибутку сільгосппідприємства і можливість оцінити подальші перспективи розвитку його діяльності.

В Агропораднику ми розглядаємо найпоширеніші чинники формування прибутку та їх вплив на бухгалтерський і податковий облік (у т.ч. платника податку на прибуток).

Первинні документи в агросекторі

Сьогодні нерозв’язаною для сільгосппідприємств є проблема спеціалізованих форм первинної документації. Більшість з них (приміром, з обліку зерна, продукції садівництва, овочівництва, картоплі та баштанних культур, грубих та соковитих кормів, луб’яних культур, молока та молочної продукції, продукції бджільництва тощо) затверджені в 70-80-х роках минулого століття. З тих пір країна пережила ряд різноманітних реформ, докорінно змінилася система бухгалтерського обліку, неодноразово змінювалося податкове законодавство. Але спеціалізованих форм сучасне законодавство не додало. Тому суб'єктам господарювання доводиться докладати певних зусиль і проявляти винахідливість, щоб пристосувати старі радянські форми до нових реалій.

В Агропораднику ми надамо власні рекомендації та зразки заповнення документів з обліку основних процесів сільгоспвиробництва.

Біологічні активи в сільськогосподарській діяльності

Головною особливістю діяльності аграрних підприємств є те, що більшість їх операцій пов’язана з біологічними активами (далі – БА). Тому інформація про БА є одним із найважливіших елементів облікової політики для сільгосппідприємства. На сьогодні принциповими для сільськогосподарських підприємств є питання визначення об’єктів обліку БА, порядок їх визнання та оцінки тощо, оскільки від цього залежатиме відображення їх вартості у складі витрат і, як наслідок, фінансовий результат (прибуток чи збиток).

Побудувати оптимальну для підприємства систему обліку БА допоможе цей агропорадник, який ми підготували для вас. У ньому проаналізуємо чинні норми бухгалтерського та податкового законодавства із зазначених питань та надамо практичні рекомендації щодо формування облікової політики стосовно БА.