Більше за темою:
Продаж, купівля та обмін безготівкової інвалюти: облікові нюанси
НБУ ухвалив рішення про заборону діяльності з торгівлі валютними цінностями та надання фінансових платіжних послуг компаніям ТОВ «ФК «ОБМІН24» (ЄДРПОУ 45738367) та ТОВ «ФК «ІКС ЧЕНДЖ» (ЄДРПОУ 45680569) та іншим особам, які перебувають під значним, вирішальним (підконтрольним) впливом на управління або діяльність з боку кінцевих бенефіціарних власників Нєстєрова Геннадія Олексійовича та Шапаренко Світлани Михайлівни, які надають послуги з використанням інтернет-сервісів «Obmin24» та «X-Change» та/або в брендованих відділеннях «Obmin24» та «X-Change».
Заборона стосується всіх операцій, що здійснювалися через інтернет-сервіси та мережу брендованих відділень «Obmin24» та «X-Change».
Під час наглядової діяльності НБУ виявив:
На підставі Законів від 14.12.2021 № 1953-IX «Про фінансові послуги та фінансові компанії» та від 30.06.2021 № 1591-IX «Про платіжні послуги» Правління НБУ:
Рішення ухвалено за рекомендацією Комітету з питань нагляду та регулювання діяльності банків, оверсайта платіжної інфраструктури та Комітету з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг від 17 листопада 2025 року.
Національний банк закликає громадян і бізнес бути обачними. Перед здійсненням фінансових операцій обов’язково перевіряйте, чи має установа відповідну авторизацію НБУ та чинну ліцензію. Це можна перевірити на сторінках офіційного Інтернет-представництва НБУ.
НБУ