• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи потрібно єдиннику – платнику ПДВ іти зі спрощенки, якщо він заробив більше 5 млн грн?

09.10.2019 893 0 2

Оподаткування господарських операцій: практичні ситуації

У цьому випадку йти зі спрощенки не обов’язково, але бажано. Пояснимо чому.

Згідно з пп. 3 п. 291.4 ПК однією з умов знаходження платника єдиного податку в третій групі є те, що протягом календарного року обсяг його доходу не повинен перевищувати 5 000 000 грн.

Але! Суми ПДВ до складу доходу єдинника – платника ПДВ не включаються (пп. 1 п. 292.11 ПК).

Тому фактично «дохідний» поріг для такого єдинника (як юрособи, так і фізособи) становить 6 000 000 грн (у т. ч. ПДВ – 1 000 000 грн).

Додатковим підтвердженням такого висновку служить норма п. 292.13 ПК, згідно з якою дохід єдинника визначається на підставі даних обліку, який ведеться відповідно до ст. 296 ПК. А як випливає, зокрема, із пп. 296.1.2 ПК, наприклад фізособи – єдинники третьої групи – платники ПДВ ведуть облік доходів і витрат у Книзі обліку доходів і витрат, форма якої затверджена Наказом № 579.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали