Нюанси застосування РРО єдинниками
Системи оподаткування: вибір та зміна
Спецпроект «РРО: путівник для юридичних осіб та ФОП»
Фізособа – єдинник другої групи торгує товарами за готівковий і безготівковий розрахунок. У III кварталі поточного року сума його доходу може перевищити 1 млн грн. Чи може єдинник у такому разі не переходити на застосування РРО з 1 жовтня цього року, якщо із цієї дати він проводитиме виключно безготівкові розрахунки (з розрахункового рахунка на розрахунковий рахунок) з покупцями товару?
Так, у цьому випадку єдинник може не застосовувати РРО. Цей висновок підтверджується і відповідним роз’ясненнями ДФС (див. нижче). Пояснимо докладніше.
Порядок застосування РРО у єдинників регламентується нормами Податкового кодексу (далі – ПК) і Закону від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (далі – Закон № 265). Так, згідно зі ст. 3 Закону № 265 суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг, зобов’язані застосовувати РРО (або розрахункові книжки (далі – РК) – у випадках, передбачених цим Законом).
Як бачите, розрахункові операції, які здійснюються в безготівковій формі через банк шляхом перерахування грошей з розрахункового рахунка покупця на розрахунковий рахунок продавця, під дію Закону № 265 не підпадають. На відміну від операцій із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо, а також операцій з оплати товарів через Інтернет. Назвемо такі операції «умовно безготівковими».
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року