Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Нюанси застосування РРО єдинниками

11.07.2019 1388 0 2

Системи оподаткування: вибір та зміна

Спецпроект «РРО: путівник для юридичних осіб та ФОП»

Фізособа – єдинник другої групи торгує товарами за готівковий і безготівковий розрахунок. У III кварталі поточного року сума його доходу може перевищити 1 млн грн. Чи може єдинник у такому разі не переходити на застосування РРО з 1 жовтня цього року, якщо із цієї дати він проводитиме виключно безготівкові розрахунки (з розрахункового рахунка на розрахунковий рахунок) з покупцями товару?

Так, у цьому випадку єдинник може не застосовувати РРО. Цей висновок підтверджується і відповідним роз’ясненнями ДФС (див. нижче). Пояснимо докладніше.

Порядок застосування РРО у єдинників регламентується нормами Податкового кодексу (далі – ПК) і Закону від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (далі – Закон № 265). Так, згідно зі ст. 3 Закону № 265 суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг, зобов’язані застосовувати РРО (або розрахункові книжки (далі – РК) – у випадках, передбачених цим Законом).

Як бачите, розрахункові операції, які здійснюються в безготівковій формі через банк шляхом перерахування грошей з розрахункового рахунка покупця на розрахунковий рахунок продавця, під дію Закону № 265 не підпадають. На відміну від операцій із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо, а також операцій з оплати товарів через Інтернет. Назвемо такі операції «умовно безготівковими».

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали