Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Архів спецпроєктів від Uteka

02.01.2023 289 0 1

Перевірки в Україні

Головний виклик 2019 року для бізнесу – це повернення перевірок. Спецпроєкт дає відповіді на гострі запитання: коли можуть прийти з перевіркою, що робити, коли прийшли контролери, як проводяться перевірки і оформляються результати. Також ви дізнаєтеся про нюанси проведення перевірок контролюючими органами.

Результат: впевненість у разі проведення перевірки, інструменти для захисту вашого бізнесу з готовими рішеннями і зразками документів.

Детальніше про спецпроєкт

Перейти до спецпроєкту

Фінансова звітність як результат облікової політики та її роль в управлінні підприємством

Від правильності, точності складання облікової політики, її дотримання на підприємстві багато в чому залежать фінансові результати діяльності компанії і правильність складання фінансової та податкової звітності. До того ж вона часто є підставою для відстоювання позиції в суперечках з контролюючими органами.

Результат: ухвалення найбільш оптимальної облікової політики для ведення обліку і складання звітності на підприємстві, прийняття правильних управлінських рішень.

Детальніше про спецпроєкт

Перейти до спецпроєкту

HACCP – 7 простих кроків до прибутковості підприємства

З 20.09.2019 р. система HAССP має бути запроваджена всіма українськими підприємствами, які виробляють або реалізують продукти харчування. Застосування системи безпеки харчової продукції є обов'язковою вимогою законодавства України. Порушення закону тягне за собою застосування штрафів: для юросіб – від 96 до 240 тис. грн., для ФОП – від 9,6 тис. грн. до 48 тис. грн. і зупинку роботи підприємства.

У спецпроєкті про те, з якими проблемами торговельні підприємства стикаються при впровадженні системи безпеки харчових продуктів, приклади необхідних документів і покроковий алгоритм успішних дій для впровадження.

Детальніше про спецпроєкт

Перейти до спецпроєкту

РРО: путівник для юридичних осіб та ФОП

У спецпроєкті запропоновані шляхи вирішення питань про порядок застосування РРО як в загальних, так і в окремих випадках. У кожному розділі – готові рішення: електронний договір, здійснення розрахунків за допомогою платіжних систем і ризики інтернет-продавців, способи і порядок розрахунків через РРО, повернення коштів через РРО, чи потрібен РРО при наданні інформаційно-консультаційні послуги і нематеріальних активів, РРО для юросіб, ФОП і незалежних професіоналів.

Детальніше про спецпроєкт

Перейти до спецпроєкту

Пальне-2020: ліцензування, адміністрування, контроль, відповідальність

Порядок ліцензування, адміністрування палива, як здійснюється контроль, рекомендації з найбільш неврегульованих на сьогодні питань паливної реформи і пропозиції щодо їх вирішення, приклади заповнення документів у різних практичних ситуаціях і покрокові інструкції, як запобігти грошовим втратам.

Результат: уникнете чималих штрафних санкцій на підприємство і притягнення посадових осіб до адміністративної відповідальності.

Детальніше про спецпроєкт

Перейти до спецпроєкту

Довідник бухгалтерських проведень

Для бухгалтерів комерційних, аграрних підприємств, бюджетних установ. У довіднику розглянуті господарські операції з докладними числовими прикладами, наведені не тільки типові схеми бухгалтерських проводок, передбачені Планом рахунків, а й нестандартні, вузькоспецифічні схеми проводок.

Результат: заощадите час, отримаєте необхідного помічника в роботі та шпаргалку для всіх випадків проведення господарських операцій на підприємстві.

Детальніше про спецпроєкт

Перейти до спецпроєкту

Захист бізнесу: судова практика

Вся необхідна інформація для створення системи правової безпеки бізнесу і захисту своїх прав, в тому числі: підстави для законного недопуску до перевірки, випадки, коли перевірка вважається незаконною, способи захисту платника податків в разі перевірок.

Результат: «уникнете» або мінімізуєте негативні наслідки проведення перевірки, захистите свій бізнес від будь-яких незаконних дій контролюючих органів.

Детальніше про спецпроєкт

Перейти до спецпроєкту

Охорона праці як об’єкт перевірок держпраці

Спецпроєкт дає чітку структуру побудови служби (управління) охорони праці для комерційних, аграрних та бюджетних підприємств і перелік документації, необхідної для кожного окремого виду господарської діяльності, зразки інструкцій для різних посад і професій, бланки актів, які необхідно скласти в різних ситуаціях.

Результат: отримаєте алгоритм визначення та усунення прогалин з питань охорони праці на вашому підприємстві і можливість запобігти негативним наслідкам перевірок.

Детальніше про спецпроєкт

Перейти до спецпроєкту

Відпустка: як правильно оформити та розрахувати

На будь-якому підприємстві працівники йдуть у відпустку, у них народжуються діти, тобто виникають звичайні життєві ситуації. Однак для підприємства всі ці ситуації є господарськими операціями, які потрібно правильно відобразити в обліку. Також ні для кого не секрет, що операції, пов’язані з виплатами фізичним особам, знаходяться під пильною увагою контролюючих органів.

Спецпроєкт допоможе правильно здійснити розрахунки із працівниками і госпрозрахунковим, і бюджетним підприємствам.

Детальніше про спецпроєкт

Перейти до спецпроєкту

Кадрові документи: інструкція щодо правильного оформлення

Правильне оформлення кадрових документів – одна зі складових успішної роботи суб'єкта господарювання. Адже за порушення, допущені у сфері трудових відносин, застосовуються дуже серйозні штрафи, а найбільш небажаний «гість» для роботодавців – органи Держпраці.

Тому дуже важливо знати всі правила та нюанси оформлення кадрової документації. Тим більше, що цього року до трудового законодавства були внесені зміни, крім того є особливості складання деяких документів, пов'язаних із карантинними заходами.  

У нашому спецпроєкті ми приділили увагу базовим документам кадрового діловодства.

Детальніше про спецпроєкт

Перейти до спецпроєкту

Автоперевезення та транспортне експедирування

Основу транспортної послуги становить перевезення вантажів. Але одним перевезенням справа, як правило, не обмежується. Найчастіше воно супроводжується наданням комплексу додаткових послуг, зокрема навантаженням, розвантаженням, зберіганням, страхуванням та охороною вантажу, орендою транспорту, а також транспортно-експедиторськими послугами.

Тож автоперевезення та транспортне експедирування мають свої особливості. Це й оформлення договорів, облік та ПДВ-оподаткування перевезень по Україні та міжнародних перевезень.

У спецпроєкті ви знайдете основні правила організації перевезень та нюанси обліку транспортних та експедиторських послуг у сторін договору.

Детальніше про спецпроєкт

Перейти до спецпроєкту

Виправлення помилок в обліку та звітності

Без помилок не обходиться ні один бухгалтер, навіть найпрофесійніший. Адже в середовищі, в якому норми законодавства змінюються швидше, ніж ми встигаємо до них звикнути, а в деяких питаннях доводиться керуватися у кращому разі листами та роз’ясненнями, а в гіршому — «думкою» контролерів, не припуститися жодної помилки, скоріш за все, не вийде.

Тому ми підготували спецпроєкт щодо виправлення помилок, які найчастіше зустрічаються в бухгалтерській практиці.

Детальніше про спецпроєкт

Перейти до спецпроєкту

Середня зарплата: практичне керівництво

Розрахунок середньої зарплати не має єдиного алгоритму. Тож бухгалтеру потрібно врахувати безліч нюансів: мету розрахунку, скільки працівник пропрацював на підприємстві, які виплати отримував тощо.

У спецпроєкті розкладемо по полицях усі деталі розрахунку середньої зарплати, як для оплати відпусток, компенсацій за невикористані відпустки, відряджень, вихідної допомоги тощо, так і для нарахування лікарняних і декретних.

Детальніше про спецпроєкт

Перейти до спецпроєкту

Облікова політика підприємства в деталях

У спецпроєкті ми розглянули елементи облікової політики підприємства, які найбільш часто застосовуються на практиці.

Також розповіли про варіанти обліку активів і зобов'язань, доходів і витрат, які передбачені національними стандартами бухобліку та які підприємства можуть використовувати під час формування своєї облікової політики з максимальною вигодою для себе.

Детальніше про спецпроєкт

Перейти до спецпроєкту

Тонкощі складання та зразки наказів для роботи

Неправильно складений наказ може дорого коштувати підприємству.

Щоб уникнути фінансових втрат, необхідно скрупульозно підходити до оформлення наказів.

У спецпроєкті ми розповіли, як повинен бути складений будь-який наказ, які реквізити та інформацію він повинен містити, чи потрібно застосовувати при складанні наказів затверджені типові форми та багато іншого.

Детальніше про спецпроєкт

Перейти до спецпроєкту

Розрахунок коригування до податкової накладної з ПДВ: готові рішення для «гарячих» ситуацій

У спецпроєкті ми розповіли, як і на яку дату оформити розрахунок коригування в тій чи іншій ситуації, навели зразки заповнення розділу Б цього розрахунку, а також розглянули порядок відображення результатів коригування в бухгалтерському обліку.

Формат подання інформації такий, що вам достатньо знайти потрібну ситуацію та заповнити свій розрахунок коригування за зразком.

Детальніше про спецпроєкт

Перейти до спецпроєкту

Виплати працівникам: надання, розрахунок, облік

У будь-яку пору року може виникнути необхідність нарахувати лікарняні, декретні або матеріальну допомогу.

Щоб бухгалтер завжди мав під рукою потрібну інформацію та не допускав помилок під час нарахування зазначених виплат, а підприємству не довелося платити чималі штрафи, ретельно вивчайте матеріли спецпроєкту.

Детальніше про спецпроєкт

Перейти до спецпроєкту

РРО та ПРРО: працюємо без штрафів

Більшість суб’єктів господарювання в сучасних умовах прагнуть працювати лише з безготівкою. Проте не всім це вдається – декому доводиться проводити розрахункові операції за товари чи послуги з використанням готівки або платіжних карток.

У такому разі без РРО та/або програмних РРО (далі – ПРРО) не обійтися, і лише в деяких ситуаціях замість них можна використовувати розрахункові книжки (далі – РК). Гратися з цим не радимо, адже вже зараз за непроведення розрахункової операції через РРО/ПРРО або РК застосовуються чималі штрафи, які з 2022 року ще зростуть!

Детальніше про спецпроєкт

Перейти до спецпроєкту

Фінансова та податкова звітність під час воєнного стану

Під час воєнного стану в Україні багато суб’єктів господарювання не припиняли своєї діяльності або відновили її після короткої перерви. Адже економіка має працювати, а бюджет держави має безперервно наповнюватися для якнайшвидшої перемоги України над агресором.

Спецпроєкт містить консультації на тему звітності, яку було потрібно і потрібно подати СГ за звітні періоди 2022 року.

Детальніше про спецпроєкт

Перейти до спецпроєкту

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Спецрозбір»

«Спеціальний розбір» важливих бухгалтерських тем. Тема розкривається «зі всіх боків», розглядаються всі можливі операції за темою та їх відображення та оподаткування, надаються поради для оптимального рішення

6000 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали