Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Спецпроєкт «Первинні документи: правила складання, зберігання, знищення»

11.10.2021 7322 1 7

1 из 1

Роль первинних документів важко переоцінити. Адже це основа бухобліку. Усі господарські операції підлягають документуванню. Звісно ж, на базі первинних документів ведеться й податковий облік, бо саме вони підтверджують дані, зазначені в податковій звітності.

Тож не дивно, що контролюючі органи завжди приділяють первинним документам пильну увагу. Іноді, здавалося б, незначний огріх в оформленні документа може коштувати фінансових втрат. Без належного документального підтвердження операція визнається нереальною, правочин – недійсним, а це тягне за собою донарахування податків і застосування фінансових санкцій.

Щоб у вашому обліку первинка була ідеальною і жоден найприскіпливіший перевіряльник не мав до неї претензій, розглянемо:

  • які вимоги висуваються до первинних документів;
  • як правильно заповнити обов’язкові реквізити;
  • якою датою потрібно складати первинку;
  • особливості електронного документування;
  • помилки в документі та як їх позбутися;
  • правила зберігання, архівування та знищення.

Звісно, звернемося й до судової практики, щоб попередити про ризики, пов’язані з оформленням (недооформленням) первинних документів.

Закцентуємо увагу й на змінах 2021 року в реквізиті одиниці виміру господарської операцій та оновлені вимоги ДСТУ 4361:2020 (щоправда, на звичайні первинні документи, не розпорядчі, це не поширюється, та все ж деякими рекомендаціями щодо оформлення варто скористатися). Окрім того, карантин подовжив строки зберігання первинних документів. А це означає, що первинку перевірятимуть не за останні три роки, а з подовженням ще й на строк карантину (а точніше – на термін мораторію на перевірки).

Сподіваємося, з нашою допомогою ваші первинні документи будуть бездоганними! І будь-яка перевірка їм не буде страшна!

Спецпроєкт буде корисним як досвідченим бухгалтерам-практикам так і початківцям, аудиторам, економістам та керівникам.

Для ознайомлення зі Спецпроєктом не забувайте вводити свій логін та пароль або оформити передплату.

З питань придбання звертайтеся за тел. +38(044) 334-62-70

Кращі матеріали