Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Спецпроєкт «РРО: путівник для юридичних осіб та ФОП»

10.07.2019 3264 0 1


1 из 1

На сьогоднішній день досить актуальним залишається питання використання РРО у сучасних умовах ведення бізнесу.

Значний прорив зробив розвиток платіжних систем в Україні і в зв’язку з цим постали питання розрахунку новими платіжними інструментами, у тому числі віртуальними, такими як електронні гроші та криптовалюти. 

За підсумками 2018 року внаслідок посиленого контролю за сферою готівкових розрахунків обсяги торговельної виручки, проведеною через РРО, збільшилися порівняно з 2017 роком на 166,5 млрд грн, або на 19%. Згідно з даними ДФС, станом на початок лютого в Україні налічувалося 130 тис. суб'єктів господарювання, які зареєстрували 308 тис. реєстраторів розрахункових операцій (касові апарати або РРО).

1 из 1

РРО при безготівкових розрахунках?

На думку ДФС штрафні санкції до суб’єктів господарювання за порушення у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій є недостатніми.

Багато питань залишається під час розрахунку споживачів платіжними картками, у тому числі, як правильно визначити поняття інформаційно – консультаційної послуги та нематеріального товару та порядок їх надання покупцю з метою уникнення застосування РРО.

До цього часу залишається не вирішеним питання видів безготівкових розрахунків, які включаються до доходу підприємця з метою визначення граничного розміру, після якого виникає обов’язок застосування РРО.

Складність питання застосування РРО підтверджується значною кількістю індивідуальних податкових консультацій та судових рішень, що пов’язано з невизначеністю у цієї сфері, а це несе значні ризики для бізнесу у вигляді штрафних санкцій, як наслідок – збитки підприємству.

Штрафи за порушення правил роботи з РРО

Підрозділи аудиту Державної фіскальної служби України (ДФС) з початку поточного року провели 5,1 тис. перевірок, за результатами яких оштрафували суб'єктів господарювання на загальну суму 198,4 млн грн за порушення законодавства у сфері готівкових операцій.

Згідно з повідомленням, за вказаний період ДФС виявила 1,1 тис. випадків незастосування реєстраторів розрахункових операцій, за що донарахувала 4,2 млн грн штрафних санкцій, а також більше 1 тис. випадків продажу неврахованого товару, за який оштрафувала підприємства на 194,2 млн грн.

Наразі на сайті Верховної Ради зареєстровано законопроект Про внесення змін до Податкового кодексу України та Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг».

Прогнозується, що обсяги фінансових санкцій за непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи за рік збільшаться на 15800700 грн. (за умови проведення фактичної перевірки кожного суб’єкта малого підприємництва та застосування санкцій за результатами кожної проведеної перевірки).

Як уникнути проблем: покрокові інструкції

Правильне розуміння порядку застосування РРО дозволить захистити як права споживачів під час придбання (повернення) товару (послуги) так і інтереси торговців, які повинні розуміти як правильно захистити свій бізнес, здійснюючи розрахунки із використанням РРО.

Тому, тема нового спецпроекту «РРО: путівник для юридичних осіб та ФОП» звертає увагу на проблеми, які сьогодні є в сфері застосування РРО, піднімає питання, що потрібно вирішити з урахуванням інтересів як споживачів так і бізнесу. 

Ґрунтуючись на нормативно – правових актах у сфері РРО, судових рішеннях, індивідуальних податкових консультаціях, професійних думках фахівців, а також результатах спілкування з підприємцями, у спецпроекті запропоновані шляхи вирішення питань щодо порядку застосування РРО як в загальних, так і в окремих випадках.

Всім відома знаменита фраза Ротшильда «Хто володіє інформацією, той володіє світом», отже, правильне розуміння порядку використання РРО дозволить захистити бізнес, оптимізувати процес оподаткування підприємства, зробити його успішним, а спілкування із споживачем - вивести на новий рівень взаємовідносин, який дозволить зміцнити ділову репутацію торговців, укріпити довіру покупців до бізнесу.

Обережно! У кожному розділі – готові рішення

  • Електронний договір

  • Здійснення розрахунків за допомогою платіжних систем і ризики інтернет-продавців

  • РРО: способи і порядок розрахунків

  • РРО та повернення коштів

  • РРО: інформаційно-консультаційні послуги і нематеріальний товар

  • РРО та фізичні особи підприємці

  • РРО та незалежна професійна діяльність 

  • РРО та юридичні особи.\

Для ознайомлення зі Спецпроєктом не забувайте вводити свій логін та пароль або оформити передплату.

З питань придбання звертайтеся за тел. +38(044) 334-62-70

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Спецрозбір»

«Спеціальний розбір» важливих бухгалтерських тем. Тема розкривається «зі всіх боків», розглядаються всі можливі операції за темою та їх відображення та оподаткування, надаються поради для оптимального рішення

6000 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали