Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Спецпроєкт «РРО та ПРРО: працюємо без штрафів»

29.12.2021 2900 0 6

1 из 1

Більшість суб’єктів господарювання в сучасних умовах прагнуть працювати лише з безготівкою. Проте не всім це вдається – декому доводиться проводити розрахункові операції за товари чи послуги з використанням готівки або платіжних карток. У такому разі без РРО та/або програмних РРО (далі – ПРРО) не обійтися, і лише в деяких ситуаціях замість них можна використовувати розрахункові книжки (далі – РК).

Гратися з цим не радимо, адже вже зараз за непроведення розрахункової операції через РРО/ПРРО або РК застосовуються чималі штрафи, які з 2022 року ще зростуть!

Плекати надію, що карантин усе спише, не варто. Перебіг строків давності на карантинний період припинено, а до проведення тотальних РРО-перевірок після карантину податківці вже готуються. У передчутті значних результатів від цих контрольних заходів вони вже радісно потирають руки. Адже, по-перше, після закінчення карантину однаково доведеться відповідати за РРО-порушення. По-друге, у разі такого порушення суб’єкта господарювання очікують штрафи в розмірах, які діють на момент винесення рішення про їх застосування (тобто в більших розмірах). А по-третє, з початку року коло РРО-зобов’язаних значно розшириться, адже підприємці-єдинники другої–четвертої груп втрачають звільнення від використання РРО/ПРРО. Тому вже зараз їм доводиться готуватися до змін.

Зважаючи що в РРО-законодавстві безліч нюансів, розібратися в яких непросто, ми підготували спецпроєкт «РРО та ПРРО: працюємо без штрафів». У ньому, з огляду на останні законодавчі новації та роз’яснення контролюючих органів, ми розповіли:

  • які суб’єкти господарювання мають застосовувати РРО/ПРРО;
  • в яких випадках під час проведення розрахункових операцій необхідний РРО/ПРРО, а коли замість нього можна використовувати РК;
  • які правила застосування РРО/ПРРО в інтернет-торгівлі, чи потрібен реєстратор у разі продажу основних засобів і дистанційних розрахунків за послуги;
  • який алгоритм роботи касира з РРО/ПРРО;
  • як діяти в разі повернення покупцем товару, виявлення помилок, поломки РРО або відключення електроенергії;
  • як працювати з ПРРО;
  • як реєструвати, застосовувати РК та книги ОРО на господарську одиницю і звітувати про їх використання;
  • які штрафи передбачено за порушення у сфері застосування РРО.

Усі питання розглянуто на практичних прикладах і ситуаціях.

Спецпроєкт буде цікавим та корисним керівникам підприємств, бухгалтерам, фінансовим директорам, економістам, підприємцям.

Для ознайомлення зі Спецпроєктом не забувайте вводити свій логін та пароль або оформити передплату.

З питань придбання звертайтеся за тел. +38(044) 334-62-70

Кращі матеріали