Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Спецпроєкт «Пальне-2020: ліцензування, адміністрування, контроль, відповідальність»

Аграрна галузь – це основний постачальник валюти в Україну.

Аграрний сектор із потужним потенціалом виробництва, що значно перевищує потреби внутрішнього ринку, є саме тією ланкою, яка є локомотивом розвитку всієї національної економіки, дає імпульс інвестиційному, технологічному та соціальному розвитку держави. Поки живе село – існує й країна.


Аграрії сьогодні нічого не чекають від держави та влади. Вони роблять свою роботу і не озираються. За 28 років у них виробилася звичка виживати в будь-яких умовах. 

Сьогодні ж держава переклала відповідальність за забезпечення соціальної сфери у регіонах на сільгоспвиробників – це дуже великий тягар: забезпечення продуктами харчування, будівельними матеріали для ремонту, інвентарем, господарчими матеріалами шкіл, дитсадків, лікарень.

Наразі, з 2020 року, ще й величезні штрафи за зберігання пального без ліцензії – 500 000 грн.

У спецпроекті «Пальне-2020: ліцензування, адміністрування, контроль, відповідальність» наведено покроковий алгоритм дій суб’єктів господарювання, які у своїй діяльності використовують пальне.

Подано приклади заповнення різних нових документів, таких як акцизна накладна (далі – АН) (як її заповнювати, у т. ч. для різних практичних ситуацій), заявка на переміщення пального, заявка на реєстрацію платником акцизу, надано переліки документів і схеми дій в різних практичних ситуаціях.

Висвітлені деякі помилки, яких припускаються суб’єкти господарювання, та шляхи їх вирішення. А також запропоновані готові рішення для мінімізації грошових втрат фінансів суб’єктів господарювання.

Запропоновані альтернативні варіанти рішень з найбільш неврегульованих питань.

Ви отримаєте відповіді на запитання:

  • Скільки аграрію коштуватиме ліцензування місця зберігання пального?

  • Як отримати ліцензію, уникнути штрафів і правильно оформити акцизні накладні?

  • Що є акцизним складом (далі – АС) або акцизним сладом пересувним (далі – АСП), хто є їхнім розпорядником, кому потрібно реєструвати АС/АСП?

  • Чи можна орендувати ємність на пальне у замовника робіт, та хто повинен отримувати ліцензію на зберігання?

  • Як передивитися свою діяльність зі зберігання та використання пального, щоб не стати розпорядником акцизного складу?

  • Як діяти, коли граничні терміни для реєстрації АС вже підходять, а неможливо зареєструвати АС та отримати ліцензію? Кому потрібно реєструвати АС (приклади).

  • Чи поширюються нововведення на СГ, які купують пальне для власного споживання лише на АЗС, для власного автопарку і заправляють авто за талонами?

  • Чи реєструвати акцизний склад СГ, який зберігає пальне для власного споживання в бочці?

  • Які штрафи за:
    – відсутність лічильників на АС,
    – реєстрації АС,
    – неподання ДПС звіту про залишки пального.

  • У яких випадках, у скількох примірниках складається акцизна накладна, коли реєструвати та які штрафи за несвоєчасну реєстрацію?

  • Як та в які строки виписувати акцизну накладну, якщо пальне зі свого акцизного складу списується для власного споживання?

  • Чи потрібно щодня подавати заявку на переміщення пального транспортними засобами, які не є АС пересувними? Приклади заповнення.

  • Якщо трактор/комбайн заправили з бочки на базі і він виїхав у поле, то чи потрібно подавати зазначену вище заявку на переміщення пального?

  • Хто формує Заявку на переміщення пального транспортним засобом, що не є АСП: перевізник чи покупець (фактичний власник) пального?

  • Програма не приймає АН на розподіл залишків пального і пише, що прострочено терміни для реєстрації. Що робити?

  • Після рішення ВС, що АГЗП є об’єктом будівництва, є підстави вважати, що будь-яка переносна бочка, в якій зберігається пальне буде прирівняна до місця зберігання і потрібно отримувати ліцензію. Аналіз того, як можна спробувати уникнути проблеми.

  • Як уникнути проблем, коли неправильно визначена ліцензія (потрібно на роздріб, а взяли на опт) або неправильно заповнена АН?

Для ознайомлення зі Спецпроєктом не забувайте вводити свій логін та пароль або оформити передплату.

З питань придбання звертайтеся за тел. +38(044) 334-62-70

Що входить в передплату?
Готові рішення
і приклади
Миттєва активація
доступу
Можливість задати
питання експерту
Щоденні
оновлення
Доступ до ексклюзивних
матеріалів
Відкритий архів
матеріалів c 2015 року
Популярне
28.03.2025
Спецпроєкт «ПММ: від документування до списання»
Тема обліку пально-мастильних матеріалів (далі – ПММ) актуальна завжди. А скасування затверджених норм списання ПММ, особливі правила зберігання пального для генераторів та свіжа судова практика підвищили інтерес до цієї теми. Адже хочеться мати актуальну інформацію та врахувати можливі ризики...
27.02.2025
Спецпроєкт «Декларація з ПДВ і додатки до неї: алгоритм заповнення»
Кожен платник ПДВ щомісяця подає звітність із цього податку. І здавалося б, що з її заповненням усе зрозуміло і жодних запитань немає. Але змінюється форма звітності, здійснюються нові операції – і запитання виникають. У спецпроєкті ми розглянули нюанси заповнення рядків декларації та додаткі...
28.04.2025
Спецпроєкт «Документальне оформлення операцій з основними засобами»
Тема документального оформлення операцій з основними засобами актуальна завжди, незалежно від пори року. Адже практично неможливо знайти підприємство, яке не мало би на балансі об'єкти основних засобів. А оскільки операції з такими об'єктами в бухгалтерському обліку зазвичай відображаються великими ...
Кращі матеріали