Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Спецпроєкт «Паливний акциз та "пальні" ліцензії: усе, що треба знати про операції з пальним»

12.11.2021 3544 0 4

1 из 1

Мабуть, усі суб'єкти господарювання мають справу з пальним. Пальне виробляють або купують уже в готовому вигляді, пальне продають або заправляють ним свої транспортні засоби. Проте цим увесь спектр операцій з пальним не обмежується. Адже для того, щоб використати пальне, його доводиться іноді змішувати, навантажувати/вивантажувати, переливати, зберігати або перевозити (як «своє», так і «чуже»).

Але ж пальне – товар підакцизний. Це головна податкова характеристика цього об'єкта обліку. Звідси – пильна увага контролерів до всіх операцій платників податків з пальним на митній території України. І якщо випустити з уваги якийсь нюанс або помилково зрозуміти деякі норми законодавства, на «порожньому» місці можна отримати мільйонні штрафи! Адже на податкові перевірки дотримання правил обліку, виробництва, обігу, транспортування, зберігання, ліцензування пального не поширюється навіть мораторій, який було введено у зв'язку з COVID-карантином.

Розуміючи важливість теми паливного акцизу і «пальних» ліцензій, редакція «Uteka» минулого року підготувала спецпроєкт «Пальне-2020: ліцензування, адміністрування, контроль, відповідальність», де показала покроковий алгоритм дій суб'єктів господарювання, які мають справу з пальним. Проте з того часу багато чого змінилося. Не лише в законодавстві та підзаконній нормативці, але й у поглядах податківців на ту чи іншу проблему. Ось чому ми вирішили повернутися до цієї теми ще раз і підготували для вас новий спецпроєкт «Паливний акциз та "пальні" ліцензії: усе, що треба знати про операції з пальним», в якому показали, як сьогодні контролери відстежують «шлях» пального на всьому ланцюжку – від моменту виробництва або постачання на митну територію України до кінцевого споживача.

Особливу увагу приділено, зокрема, таким питанням:

  • в яких випадках підприємство або особа-підприємець набуває статусу платника паливного акцизу і що слід робити для реєстрації таким платником;
  • що треба знати про стаціонарні та пересувні акцизні склади, а також про їх обладнання;
  • як уникнути помилок, складаючи акцизні накладні, розрахунки коригування до акцизних накладних, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на переміщення пального;
  • як функціонує система електронного адміністрування реалізації пального та як уникнути податкових ризиків;
  • як задекларувати податкові зобов'язання з паливного акцизу;
  • коли доведеться отримувати ліцензії на виробництво, торгівлю та зберігання пального, а коли без них можна обійтися;
  • що буде за порушення податково-ліцензійних правил роботи з пальним.

Матеріали містять приклади, опис практичних ситуацій, відповіді на актуальні запитання та зразки заповнення різних «акцизних» документів.

Спецпроєкт зацікавить керівників підприємств, фізосіб-підприємців, бухгалтерів, економістів, фінансистів.

Для ознайомлення зі Спецпроєктом не забувайте вводити свій логін та пароль або оформити передплату.

З питань придбання звертайтеся за тел. +38(044) 334-62-70

Кращі матеріали