Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Спецпроєкт «Форми та системи оплати праці: вибір, оформлення, застосування»

12.03.2020 1244 0 3

1 из 1

Організація оплати праці – одне з найголовніших завдань будь-якого роботодавця. Від виваженої розробки системи залежить не лише рівень матеріального забезпечення працівників, але й загальні результати господарської діяльності підприємства.

Тому існує потреба в розробленні таких механізмів, які б забезпечували тісний зв’язок оплати праці з її складністю, кваліфікацією та кінцевими результатами.

Такий взаємозв’язок забезпечує обрана форма та система оплати праці. Саме система оплати є способом установлення залежності між величиною заробітної плати працівника й кількістю та якістю праці, тобто між мірою праці та її оплатою. Іншими словами, система оплати праці встановлюється для оцінки праці під час її оплати: за видами продукції, за витраченим часом або за індивідуальними чи колективними результатами діяльності.

Залежно від того, який основний показник застосовується для визначення результатів праці, усі системи поділяються на групи, які називаються формами заробітної плати. Різниця між формами і системами оплати праці полягає у способах обчислення заробітку та в рівнях залежності від кількісних і якісних результатів праці не лише самого працівника, а й підприємства.

Тому вкрай важливо обрати та впровадити найбільш раціональну форму й систему оплати праці, застосовуючи прогресивні способи матеріального стимулювання трудового колективу з погляду не лише дотримання вимог законодавства про працю, а й успішного розвитку кожного підприємства.

Форми та системи оплати праці встановлюються на підприємстві самостійно в колективному договорі з дотриманням вимог і гарантій, передбачених законодавством, генеральною та галузевими угодами.

Про вибір, оформлення, суть основних форм та систем оплати праці, особливості їх застосування, про порядок оплати праці за різних систем, а також про те, які режими роботи можуть бути на підприємстві та на що потрібно звернути увагу, дізнайтеся з аналітичних матеріалів спецпроєкту «Форми та системи оплати праці: вибір, оформлення, застосування».

Для ознайомлення зі Спецпроєктом не забувайте вводити свій логін та пароль або оформити передплату.

З питань придбання звертайтеся за тел. +38(044) 334-62-70

Кращі матеріали