Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Змінився розмір мінімальної заробітної плати: чи треба повідомляти працівників?

22.03.2024 208 0 2

Запитання – відповіді

Із 1 квітня 2024 року розмір мінімальної заробітної плати (далі – МЗП) зміниться відповідно до Закону від 09.11.2023 № 3460-ІХ «Про Державний бюджет України на 2024 рік» (далі – Закон № 3460).

Статтею 8 Закону № 3460 передбачено установити з 1 квітня 2024 року:

  • МЗП у місячному розмірі 8 000 грн;
  • МЗП у погодинному розмірі – 48 грн.

Чи зобов’язаний роботодавець заздалегідь попередити працівників про те, що розмір МЗП змінюється?

Вважаємо, що ні. Пояснимо чому.

У ст. 103 КЗпП зазначено, що про запровадження нових або зміну діючих умов оплати праці в бік погіршення роботодавець повинен повідомити працівника не пізніш як за два місяці (така ж норма є у ст. 29 Закону від 24.03.1995 № 108/95-ВР «Про оплату праці»).

А згідно з ч. 3 ст. 32 КЗпП працівника необхідно повідомити про зміну істотних умов праці – систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад тощо – не пізніше ніж за два місяці. Але у період дії воєнного стану це треба зробити до запровадження таких умов.

Як бачимо, у ч. 3 ст. 32 КЗпП не йдеться про зміну розмірів оплати праці лише в бік погіршення. Але норми ст. 32 КЗпП стосуються випадків, коли зміна істотних умов праці відбувається на підставі розпорядчого документу роботодавця. Тобто роботодавець повинен попередити працівників про своє рішення змінити умови їх праці.

У нашому ж випадку збільшення розміру МЗП відбудеться на законодавчому рівні. До того ж така зміна не є погіршенням умов оплати праці. Тобто вимоги, установлені ч. 3 ст. 32 КЗпП і ст. 103 КЗпП, на наш випадок не поширюються. А отже, попереджати працівників про збільшення розміру МЗП – не обов’язково.

Проте! Збільшення МЗП для працівників, яким нараховується мінімальна зарплата, може вплинути на розмір соціальних виплат: зокрема, субсидію, виплати для внутрішньо переміщених осіб тощо.

Тому рекомендуємо все ж таки попереджати про збільшення МЗП тих працівників, яким установлено мінімальну зарплату. Це не обов’язково має бути офіційне письмове повідомлення на бланку підприємства, достатньо надіслати повідомлення у месенджер, за допомогою якого ви спілкуєтесь з працівником.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Кадровик»

«КАДРОВИК» UTEKA.UA для інспекторів з кадрів, менеджерів персоналу, або ж начальник відділу кадрів, тобто в професійному житті пов’язані із роботою з кадрами, Розділ «КАДРОВИК» - саме для вас! Великий банк кадрових знань із щоденним оновленням, генератор рішень, який допоможе витрачати мінімум часу на вирішення задач.

4596 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали