Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Випуск: Головні бухгалтерські новини тижня (29.04.2024–03.05.2024)

06.05.2024

Зміни в законодавстві з 29 квітня по 3 травня 2024 року

Документи, які набули чинності з 29 квітня по 3 травня 2024 року

Про що потрібно знати на цьому тижні?

Удосконалено правовий захист працівників у разі зміни власника підприємства – Верховна Рада

Верховна Рада 25 квітня 2024 року прийняла черговий «євроінтеграційний» закон в соціальній сфері – Закон України «Про внесення зміни до Кодексу законів про працю України щодо трудових відносин при передачі суб’єкта господарювання» (законопроєкт за реєстр. № 8244). 

Дозволено відстрочити повернення держкредитів для ФГ на тимчасово окупованих або прифронтових територіях

Кабмін ухвалив зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам, затвердженого постановою КМУ від 25.08.2004 № 1102. Змінами передбачено можливість відстрочення повернення кредитів до 31 грудня 2025 року.

Уряд додатково врегулював податкові пільги на територіях активних бойових дій, де функціонують держреєстри

Згідно з чинним Податковим кодексом платників звільнено від деяких податків на територіях активних бойових дій і тимчасово окупованих рф.

Затверджено форму типового бізнес-плану створення та функціонування фермерського господарства (ОСГ)

Мінагрополітики наказом від 02.04.2024 № 104 затвердило форму типового бізнес-плану створення та функціонування фермерського господарства (особистого селянського господарства). 

Статзвітність: оновлено ще 10 звітів

Держстат оновив ще 10 звітів.

Оновлено Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих

Мінреінтеграції наказом від 23.04.2024 № 120 внесено зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф. Зміни стосуються, зокрема, територіальних громад Донецької, Сумської та Миколаївської областей. 

Важливо:

Чи можна заповнювати паперову трудову книжку, коли вже діє електронна трудова книжка

Якщо працівник просить заповнювати паперову трудову книжку – її необхідно заповнювати.

Відповідальність за заборгованість із заробітної плати

Звільнення роботодавця від відповідальності за несвоєчасну оплату праці не звільняє його від обов’язку виплати заробітної плати.

Як домогтися відшкодування надмірно виплаченої заробітної плати

Щодо добровільного відшкодування зайво виплаченої заробітної плати самим працівником, законодавство не встановлює з цього приводу обмежень. 

Пальне використовується для заправлення електрогенератора: як правильно заповнити форму № 20-ОПП

З метою визначення поняття «об’єкт», на якому може зберігатися пальне, що використовується для заправлення електрогенераторної установки, суб’єкту господарювання необхідно керуватися інформацією, зазначеною у повідомленні форми № 20-ОПП, про місце розташування відповідного устаткування.

Як застосовувати ПСП: з дня написання заяви, пропорційно відпрацьованим дням чи до доходу всього місяця

ПСП застосовується до місячного доходу, незалежно від дня подання в даному місяці заяви працівником.

Актуально:

Пропонують Єдиний реєстр кваліфікацій замість Класифікатора професій

Подавати дані про вакансії до Служби зайнятості стане не обов'язком, а правом роботодавця. Це зніме з бізнесу додаткове регулювання, дозволить ефективніше здійснювати найм працівників, створить конкурентне середовище серед кадрових та рекрутингових служб.

Оновлено план-графік податкових перевірок на 2024 рік

29 квітня 2024 року на вебсайті ДПС оприлюднено оновлений План-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2024 рік.

Мінсоцполітики затвердило Порядок визначення осіб з інвалідністю, які можуть бути працевлаштовані

Мінсоцполітики затвердило Порядок визначення осіб з інвалідністю, які можуть бути працевлаштовані, та надсилання до Державного центру зайнятості інформації про таких осіб.

Оновлено план-графік на 2024 рік щодо планових перевірок фізосіб

Оновлено розділ ІІІ «Документальні планові перевірки фізичних осіб».

Звільнення робітників за колабораціонізм відбуватиметься за згодою профспілок

Прийнятий Верховною Радою законопроєкт надає додаткові підстави роботодавцю на підприємствах критичної інфраструктури звільняти робітників за колабораціонізм. Наразі у КМУ є три місяці на те, щоб розробити детальні правила.

Читайте нове:

Коментарі до матеріалу
Зміст
Популярне
06.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято закон щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору Класифікатор професій та кваліфікаційні характеристики об'єднали з Реєстром кваліфікацій: підписано Закон До ДПС будуть подавати інформацію про банківські рахунки не тільки СГД, а та...
10.02.2025
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати, пенсій та прожиткового мінімуму
Більше за темою: Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум – 2025: які розміри та на що вплинуть Розмір мінімальної заробітної плати Парламентарі подали законопроєкт № 12462, яким передбачається підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком у 202...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
Нове
09.05.2025
Мінагрополітики здійснює моніторинг відповідності критично важливих підприємств Критеріям
Мінагрополітики наголошує на неухильному дотриманні вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів протягом діяльності підприємств з дати прийняття рішення про визначення їх критично важливими.  Більше за темою: Бронювання військовозобов’язаних працівників агропромислового се...
09.05.2025
Скільки отримає пенсіонер у разі благодійної пожертви від юрособи
Якщо благодійна пожертва адресна, 70 % суми виплачується пенсіонеру, 30 % суми спрямовується до бюджету ПФУ та використовується як фінансовий ресурс на виплату пенсій. Більше за темою: Договір пожертви До фінансування пенсійних виплат на благодійній основі може долучитися будь-яка юридична або...
09.05.2025
Інструктаж з охорони праці у разі надомної або дистанційної роботи
Більше за темою: Зміни стосовно дистанційної та надомної роботи В організації працює три особи (начальник та 2 головних спеціаліста). Наразі стало питання щодо проходження навчання з ОП: чи повинен проходити начальник організації чи спеціаліст, який займається розробкою та реєстрацією інструкц...
Кращі матеріали