Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Випуск: Головні бухгалтерські новини тижня (11.03.2024–15.03.2024)

18.03.2024

Зміни в законодавстві з 11 по 15 березня 2024 року

Документи, які набули чинності з 11 по 15 березня 2024 року

Про що потрібно знати на цьому тижні?

12 березня 2024 року набули чинності зміни, внесені до Порядку реєстрації речових прав на нерухоме майно

Постановою внесено зміни до Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою КМУ від 25.12.2015 № 1127, та Порядку здійснення перевірки відповідності набувача або власника земельної ділянки сільськогосподарського призначення вимогам, визначеним статтею 130 Земельного кодексу України, затвердженого постановою КМУ від 16.06.2021 № 637.

Уряд запускає програму 25 % компенсації вартості сільгосптехніки українського виробництва

Відповідне рішення було ухвалене на засіданні КМУ 8 березня 2024 року. 

Змінено критерії з визначення сільгосппідприємств, які мають важливе значення в особливий період

Мінагрополітики наказом від 07.02.2024 № 289 унесло зміни до Критеріїв з визначення підприємств, установ та організацій, які мають важливе значення для національної економіки в галузі сільського господарства в особливий період.

Оновлено перелік територій, на яких ведуться бойові дії чи ТОТ

Мінреінтеграції наказом від 08.03.2024 № 65 оновило Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф. Зміни стосуються, зокрема, Донецької, Луганської та Миколаївської областей.

Затверджено Порядок компенсації витрат за розмінування земель сільгосппризначення

Кабмін постановою від 12.03.2024 № 284 затвердив Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення компенсації витрат за гуманітарне розмінування земель сільськогосподарського призначення. 

Важливо:

Щодо своєчасної виплати заробітної плати працівникам в умовах воєнного стану: Держпраці

У березні 2022 року прийнято Закон від 15.03.2022 № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», відповідно до якого на період дії воєнного стану вводяться обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина відповідно до ст. 43, 44 Конституції України.

Яка передбачена відповідальність за неналежне ведення бухгалтерської документації для нарахування ЄСВ

За неналежне ведення бухгалтерської документації, на підставі якої нараховується ЄСВ, накладається штраф у розмірі від 8 до 15 НМДГ.

Яка ознака доходу для компенсації невикористаної відпустки звільненому працівнику в наступні місяці після звільнення

Суми компенсації невикористаної основної/додаткової відпустки, яка нарахована звільненому працівнику в наступні місяці після дати звільнення відображаються в 4ДФ з ознакою доходу «127».

Скільки може тривати щотижневий безперервний відпочинок?

Закон від 15.03.2022 № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» дозволяє скоротити тривалість щотижневого безперервного відпочинку до 24 годин.

Про обчислення середньої зарплати у разі невиплати з вини роботодавця належних звільненому працівникові сум: лист Держпраці

Держпраці у листі від 30.11.2023 № 4206/2/2.1-23а надала роз’яснення щодо обчислення середньої зарплати у разі невиплати з вини роботодавця належних звільненому працівникові сум.

Актуально:

Президент України підписав Закон про лобіювання

Закон про лобіювання (законопроєкт про доброчесне лобіювання за реєстр. № 10337) визначає правові засади лобіювання в Україні, як діяльності, що здійснюється з метою впливу (спроби впливу) на об’єкт лобіювання в комерційних інтересах бенефіціара (за винагороду, що отримується прямо або опосередковано, та/або з оплатою фактичних витрат, необхідних для її здійснення) або у власних комерційних інтересах особи та стосується предмета лобіювання.

Уряд ухвалив постанову про створення Реєстру адрес нерухомості

Уряд ухвалив постанову про створення трьох базових реєстрів: адміністративно-територіальних одиниць (ЄДРАТО); адрес (ЄДРА); будівель та споруд (РБС). 

З 1 березня до Податкового кодексу було унесено зміни: перелік

1 березня 2024 року набув чинності Закон від 16.01.2024 № 3553-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо приведення деяких норм у відповідність із Законом України «Про Митний тариф України» та уточнення окремих положень».

«Клуб білого бізнесу», членів якого не перевірятиме ДПС: нова ініціатива Гетманцева

Як повідомив у своєму телеграм-каналі народний депутат Д. Гетманцев, він разом із колегами розробили законопроєкт про клуб білого бізнесу.

Планують відновити митні перевірки

Як повідомляє нардеп Ніна Южаніна, на додачу до відновлених податкових перевірок планують відновити тотальні митні перевірки (подані поправки до проєкту № 9456).

Читайте нове:

Коментарі до матеріалу
Популярне
20.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято Закон щодо поновлення перебігу позовної давності Мінфін оприлюднив проєкти професійних стандартів «Головний бухгалтер бюджетної установи» та «Бухгалтер бюджетної установи» ДПС відповідає на актуальні запитання платників податкі...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
23.05.2025
Товар вивезено в різних періодах за кількома митними деклараціями: як правильно скласти ПН до операцій РЕЗ
Операції з вивезення товарів за межі МТУ в митному режимі експорту відображаються у складі податкової декларації за звітний (податковий) період, на який припадає дата оформлення кожної такої додаткової декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, на підставі даних таких додатко...
23.05.2025
Єдинник подав несвоєчасно декларацію після скасування рішення ДПС про його анулювання: чи буде штраф
За несвоєчасне подання декларації та несвоєчасну сплату єдиного податку до ФОП – платника єдиного податку (першої – третьої груп) не застосовується фінансова відповідальність. Чи застосовується фінансова відповідальність за несвоєчасне подання податкової декларації платника ЄП (далі &nda...
23.05.2025
У разі виплати авансу утримали менший ПДФО: яка буде відповідальність після перевірки
Платники податків, податкові агенти, а також інші суб’єкти у випадках, прямо передбачених ПК, несуть фінансову відповідальність за вчинення податкових правопорушень. Розглянемо детальніше. Яка відповідальність передбачена до податкового агента, якщо перевіркою встановлено, що під час виплати д...
Кращі матеріали