Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Випуск: Головні бухгалтерські новини тижня (11.03.2024–15.03.2024)

18.03.2024

Зміни в законодавстві з 11 по 15 березня 2024 року

Документи, які набули чинності з 11 по 15 березня 2024 року

Про що потрібно знати на цьому тижні?

12 березня 2024 року набули чинності зміни, внесені до Порядку реєстрації речових прав на нерухоме майно

Постановою внесено зміни до Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою КМУ від 25.12.2015 № 1127, та Порядку здійснення перевірки відповідності набувача або власника земельної ділянки сільськогосподарського призначення вимогам, визначеним статтею 130 Земельного кодексу України, затвердженого постановою КМУ від 16.06.2021 № 637.

Уряд запускає програму 25 % компенсації вартості сільгосптехніки українського виробництва

Відповідне рішення було ухвалене на засіданні КМУ 8 березня 2024 року. 

Змінено критерії з визначення сільгосппідприємств, які мають важливе значення в особливий період

Мінагрополітики наказом від 07.02.2024 № 289 унесло зміни до Критеріїв з визначення підприємств, установ та організацій, які мають важливе значення для національної економіки в галузі сільського господарства в особливий період.

Оновлено перелік територій, на яких ведуться бойові дії чи ТОТ

Мінреінтеграції наказом від 08.03.2024 № 65 оновило Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф. Зміни стосуються, зокрема, Донецької, Луганської та Миколаївської областей.

Затверджено Порядок компенсації витрат за розмінування земель сільгосппризначення

Кабмін постановою від 12.03.2024 № 284 затвердив Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення компенсації витрат за гуманітарне розмінування земель сільськогосподарського призначення. 

Важливо:

Щодо своєчасної виплати заробітної плати працівникам в умовах воєнного стану: Держпраці

У березні 2022 року прийнято Закон від 15.03.2022 № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», відповідно до якого на період дії воєнного стану вводяться обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина відповідно до ст. 43, 44 Конституції України.

Яка передбачена відповідальність за неналежне ведення бухгалтерської документації для нарахування ЄСВ

За неналежне ведення бухгалтерської документації, на підставі якої нараховується ЄСВ, накладається штраф у розмірі від 8 до 15 НМДГ.

Яка ознака доходу для компенсації невикористаної відпустки звільненому працівнику в наступні місяці після звільнення

Суми компенсації невикористаної основної/додаткової відпустки, яка нарахована звільненому працівнику в наступні місяці після дати звільнення відображаються в 4ДФ з ознакою доходу «127».

Скільки може тривати щотижневий безперервний відпочинок?

Закон від 15.03.2022 № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» дозволяє скоротити тривалість щотижневого безперервного відпочинку до 24 годин.

Про обчислення середньої зарплати у разі невиплати з вини роботодавця належних звільненому працівникові сум: лист Держпраці

Держпраці у листі від 30.11.2023 № 4206/2/2.1-23а надала роз’яснення щодо обчислення середньої зарплати у разі невиплати з вини роботодавця належних звільненому працівникові сум.

Актуально:

Президент України підписав Закон про лобіювання

Закон про лобіювання (законопроєкт про доброчесне лобіювання за реєстр. № 10337) визначає правові засади лобіювання в Україні, як діяльності, що здійснюється з метою впливу (спроби впливу) на об’єкт лобіювання в комерційних інтересах бенефіціара (за винагороду, що отримується прямо або опосередковано, та/або з оплатою фактичних витрат, необхідних для її здійснення) або у власних комерційних інтересах особи та стосується предмета лобіювання.

Уряд ухвалив постанову про створення Реєстру адрес нерухомості

Уряд ухвалив постанову про створення трьох базових реєстрів: адміністративно-територіальних одиниць (ЄДРАТО); адрес (ЄДРА); будівель та споруд (РБС). 

З 1 березня до Податкового кодексу було унесено зміни: перелік

1 березня 2024 року набув чинності Закон від 16.01.2024 № 3553-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо приведення деяких норм у відповідність із Законом України «Про Митний тариф України» та уточнення окремих положень».

«Клуб білого бізнесу», членів якого не перевірятиме ДПС: нова ініціатива Гетманцева

Як повідомив у своєму телеграм-каналі народний депутат Д. Гетманцев, він разом із колегами розробили законопроєкт про клуб білого бізнесу.

Планують відновити митні перевірки

Як повідомляє нардеп Ніна Южаніна, на додачу до відновлених податкових перевірок планують відновити тотальні митні перевірки (подані поправки до проєкту № 9456).

Читайте нове:

Коментарі до матеріалу
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
04.07.2025
Як правильно виплатити компенсацію за невикористану соціальну відпустку працівниці, яка перебуває на етапі призупинення трудових відносин з 11.04.2022
У разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі невикористані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи. Більше за темою: Звільнення працівник...
04.07.2025
Чи має право на додаткову відпустку сумісник – учасник бойових дій
Працівник, який уклав трудовий договір на роботу за сумісництвом, перебуває у трудових відносинах з підприємством (установою, організацією), фізичною особою і тому має право на відпустки відповідно до законодавства про працю. Більше за темою: Лікарняні та декретні сумісникам у 2025 році: коли ...
04.07.2025
Оплата працівникам часу перебування в укритті під час повітряної тривоги
Час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу). На умовах, передбачених в трудовому договорі та/або в колективному договорі, оплата за час простою може здійснюватися у більшому розмірі. Більше за тем...
Кращі матеріали