Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Звітуємо за 2019 рік

18.02.2020

Найскладніший період для бухгалтера – період річного звітування. Потрібно підготувати фінансову звітність, подати податкові декларації та звіти до податкової, Фондів, Держстату за попередній рік.

Бухгалтерська звітність може бути корисною і для керівника підприємства, вона  відображає фінансову ситуацію підприємства, фінрезультати за рік та допомагає прийняти важливі управлінські рішення. 

Дізнайтеся все про те, як скласти фінансову звітність, податкові декларації з податку на прибуток, ПДВ, плати за землю, податку на нерухомість, транспортного податку тощо. Як звітувати неприбутковим організаціям та підприємцям. А також про особливості звітності агропідприємств, бюджетних установ та медичних КНП з докладним керівництвом та прикладами заповнення, читайте в аналітичних матеріалах від Uteka.

Фінансова звітність для комерційних підприємств

Складання фінансової звітності – це завжди велика кропітка робота бухгалтерів. До того ж законодавчі новації 2019 року не обійшли стороною й бухгалтерську сферу. Зокрема, були внесені зміни до національних стандартів бухобліку, порядку подання фінзвітності.

Дізнайтеся як визначити категорію підприємства для подання фінзвітності, які правила подання фінзвітності та як її заповнити.

Річна фінансова звітність на практичних прикладах

Як помилка в оновленій формі № 1-м може обернутися помилкою в декларації

Консолідована фінансова звітність

Податкова звітність для комерційних підприємств

Хто, коли, куди та за якими формами зобов'язаний подати податкову звітність. Ми нагадаємо вам, як заповнити «старі» рядки декларації з податку на прибуток і розповімо, що відображати в нових, відповімо на актуальні запитання щодо ПДВ-звітності, розглянемо, як звітувати єдинникам та підприємцям.

«Прибуткова» декларація та звіт про пільги: тепер в одному флаконі

Декларація з податку на прибуток за 2019 рік: загальні правила

«Прибуткова» и «неприбуткова» звітність за 2019 рік

Про те, як подати декларацію з ПДВ, де та як тепер звітувати про пільги з ПДВ, які зміни відбулися у формах звітності з ПДВ, читайте у статті.

Декларацію з ПДВ за січень подаємо за новою формою

ПДВ-звітність у запитаннях та відповідях

Як звітувати підприємцям на загальній системі, а також підприємцям і юридичним особам - єдиноподатникам, читайте в аналітичних матеріалах:

Декларація підприємця на загальній системі оподаткування

Декларація єдинників за 2019 рік: строки подання і сплати податку

Як виправити помилки в декларації юрособи – єдинника третьої групи

У рамках річного звітування розглянули норми, роз’яснення, порядок та ставки щодо сплати податків, зокрема плати за землю, податку на нерухомість та транспортного податку.

«Земельна» декларація – 2020: старі норми, нові роз'яснення

Податок на нерухомість у юросіб: декларація-2020

Транспортний податок – 2020: розкішних авто стало менше

Форма № 1 ДФ та Звіт по ЄСВ

Відомості про будь-який дохід фізособи мають бути відображені податковим агентом у формі № 1ДФ. Для зручності читачів ми склали таблицю з огляду на останні роз'яснення податківців. Тут ви знайдете коди виплат, що найчастіше зустрічаються на практиці.

Заповнюємо форму № 1ДФ: як визначити ознаку доходу?

Хто та коли повинен подавати Звіт із ЄСВ, як його подати та заповнити у різних ситуаціях (новозареєстрований підприємець, зміна систем оподаткування), — у аналітичному матеріалі:

Як підприємцеві відзвітувати з ЄСВ за себе

Інші звіти

Як звітувати про виконання квоти з працевлаштування пільгових категорій громадян за 2019 рік, розповідає наступна стаття. Зокрема, в ній розповіли, як розрахувати необхідні показники, щоб правильно заповнити звіт.

Звіт про виконання квоти з працевлаштування пільгових категорій громадян

Щорічно роботодавці маєть відзвітувати й про працевлаштування інвалідів. Дізнайтеся, к це правильно зробити.

Подаємо звіт про працевлаштування осіб з інвалідністю за 2019 рік

Як правильно та за якими формами подавати кадрові звіти, як їх заповнювати, де знайти роз’яснення, а головне — в які терміни їх слід подати, розглянуто у статті:

Головні кадрові звіти 2020 року

Фінансова звітність для агропідприємств

З огляду на законодавчі новації 2019 року, а саме зміни до національних стандартів бухобліку та порядку подання фінзвітності, розповімо, як заповнити порядково комплект фінзвітності великим, середнім підприємствам, а також суб’єктам малого та мікропідприємництва.

Також ви дізнаєтесь, що робити у разі виявлення помилки у фінзвітах за минулі роки, як призначається та проводиться обов’язковий аудит фінзвітності за 2019 рік та що має знати про нього підприємство, фінзвітність якого перевіряється.

Фінансова звітність для агропідприємств за 2019 рік

Податкова звітність агропідприємств

Також ви знайдете інформацію про особливості подання декларації з податку на прибуток, а також відповіді на найпоширеніші запитання, що виникають під час її складання, звітність із більшості податків, платниками яких є сільгосппідприємства. Це передусім єдиний податок для платників четвертої груп, плата за землю, яка складається з податку на землю та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, податок на нерухомість, транспортний податок.

Річна податкова звітність на 2020 рік

Подання звітності єдинниками четвертої групи

Річна звітність для бюджетних установ

Документи відіграють в бухобліку головну роль. Тож розповімо, як підготувати бухгалтерські документи до складання річної звітності  та як оформити первинку на передання основних засобів.

Готуємо бухгалтерські документи до складання річної звітності

В аналітичних матеріалах розповідаємо про основні моменти, на які слід звернути увагу під час складання та подання річної звітності, та  надаємо зразки заповнення форм такої звітності. 

Річна звітність для бюджетних установ - 2019

Бюджетні установи мають неприбутковий статус, тому їм треба відзвітувати про свої доходи та видатки за 2019 рік, щоб його підтвердити. Для цього вони повинні скласти і подати не пізніше 2 березня 2020 року Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації. Дізнайтеся нюанси складання Звіту, а також методи і строки його подання.

Підтверджуємо неприбутковість! Складаємо Звіт неприбуткової організації

Із наступних аналітичних матеріалах ви дізнаєтесь, які зміни внесено у форми державних статистичних спостережень та як звітувати до Держстату саме вашій установі, а також розглянемо порядок заповнення найпоширеніших звітів, які необхідно подати до 28 лютого.

Статистична звітність – 2020. Частина 1

Статистична звітність – 2020. Частина 2

Відповідно до змін, унесених до статистичної звітності, форму № 11-ОЗ «Звіт про наявність і рух основних засобів, амортизацію» та форму № 2-інвестиції «Звіт про капітальні інвестиції, вибуття й амортизацію активів» було скасовано. А починаючи зі звіту за 2019 рік уводиться новий об’єднаний звіт за формою № 2-ОЗ ІНВ (річна). У консультації розкажемо, як його скласти.

Звітуємо за формою № 2-ОЗ ІНВ (річна)

В аналітичних матеріалах розглянули, як заповнити форму державного статистичного спостереження № 1-ПВ (умови праці) (один раз на два роки) «Звіт про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці».

Подаємо звіт із праці

Які форми фінзвітності за 2019 рік подають заклади охорони здоров'я, перетворені з бюджетних установ на комунальні некомерційні підприємства, кому подає фінзвітність КНП та за який період складають фінзвітність новостворені КНП — про це в статті:

Річна фінзвітність КНП: для когось це вперше...


 

 


 

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
06.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято закон щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору Класифікатор професій та кваліфікаційні характеристики об'єднали з Реєстром кваліфікацій: підписано Закон До ДПС будуть подавати інформацію про банківські рахунки не тільки СГД, а та...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
14.02.2025
Зміни в законодавстві з 10 по 14 лютого 2025 року
Кабмін затвердив зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів Унесено зміни до постанови КМУ від 14.04.1997 № 346 «Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ ...
Нове
09.05.2025
Оподаткування доходів ФОП, який одночасно провадить незалежну професійну діяльність
Яким чином нараховується та сплачується ПДФО з доходів, що одночасно отримуються ФОП від діяльності на загальній системі оподаткування та від провадження незалежної професійної діяльності? Відповідно до норм Податкового кодексу (далі – ПК) фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діял...
08.05.2025
Як подати заявку на гранти для переробних підприємств: нагадує Мінекономіки
Грантові програми від Мінекономіки та Держслужби зайнятості: як подати, які строки та кого це стосується? Більше за темою: Бюджетні гранти: як застосовувати різниці з податку на прибуток Мінекономіки погодило ще 21 заявку за програмою «Гранти для переробних підприємств». Після виконання...
08.05.2025
ДПС розроблює підходи щодо врахування особливості ведення господарської діяльності в різних регіонах
Про умови ведення бізнесу, податкове навантаження та ветеранську політику говорили голова ДПС Руслан Кравченко та представники понад 60 підприємств і бізнес-асоціацій. До діалогу також долучився народний депутат Марʼян Заблоцький.  Учасники обговорили стандартні питання від бізнесу – бло...
Кращі матеріали