• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Річна податкова звітність на 2020 рік

05.02.2020 2181 0 7

Лютий – гаряча пора для бухгалтерів підприємств аграрної галузі. Адже звітність із більшості податків, платниками яких є сільгосппідприємства, подається раз на рік – до 20 лютого. Це передусім єдиний податок для платників четвертої групи (а платником цього податку є переважна більшість сільгосппідприємств), а також плата за землю, яка складається з податку на землю та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, податок на нерухомість, транспортний податок.

У цьому випуску розділу Агро ми зібрали максимум інформації, аби період звітування пройшов для бухгалтерів сільгосппідприємств максимально легко. Адже проблемних питань вистачає. 

Наприклад, ще з початку минулого року не вщухають баталії навколо визначення бази обкладення податками, де об’єктом оподаткування є земельні ділянки (сільгоспугіддя). Нарешті Державна податкова служба однозначно висказалася, що для визначення бази обкладення єдиним податком для платників четвертої групи, а також земельним податком треба використовувати дані Загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільгосппризначення, яка була проведена у 2018 році. А от на розмір орендної плати за землі державної та комунальної власності всеукраїнська оцінка автоматично не впливає. Поки не будуть внесені відповідні зміни до договору оренди землі, слід використовувати той розмір нормативної грошової оцінки, що вказаний у договорі.

Також ви знайдете відповіді на актуальні запитаня із даної тематики. Зокрема, одним із поширених питань є отримання сільгосппідприємствами грантів за різними недержавними програмами підтримки підприємств АПК, у тому числі іноземними. Торік велика кількість аграріїв отримала такі гранти. І бухгалтерів цікавить, як ці грани відобразяться на частці сільгосптоваровиробництва, яку щороку визначають єдинники четвертої групи. І побоювання бухгалтерів не безпідставні – отримання таких грантів, дійсно, зменшує частку сільгосптоваровиробництва і може бути перешкодою для підтвердження статусу єдинника на 2020 рік.

Єдиний податок для платників четвертої групи: про головне

База оподаткування для платників ЄП четвертої групи та плати за землю

Подання звітності єдинниками четвертої групи

Як розрахувати частку сільгосптоваровиробництва

Розрахунок частки сільгосптоваровиробництва: відповіді на актуальні запитання

Як замовити витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки?

Грант на придбання сільгосптехніки: бухоблік та вплив на частку сільгоспвиробництва

Податок на нерухомість у юросіб: декларація-2020

Податок на нерухомість для сільгосппідприємств: запитували – відповідаємо

Орендна плата за землі комунальної та державної власності: як заповнити декларацію

Транспортний податок – 2020: розкішних авто стало менше

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали