• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Річна фінзвітність КНП: для когось це вперше...

06.02.2020 999 0 0

Акценти статті:

  • які форми фінзвітності за 2019 рік подають заклади охорони здоров'я (далі – ЗОЗ), перетворені з бюджетних установ (далі – БУ) на комунальні некомерційні підприємства (далі – КНП);
  • кому подається фінзвітність КНП;
  • за який період складають фінзвітність новостворені КНП.

Національна служба здоров'я України (далі – НСЗУ) на своєму офіційному вебсайті повідомила, що станом на 21.01.20 р. уже 93 % ЗОЗ, що надають спеціалізовану, третинну та екстрену медичну допомогу, автономізувалися, тобто перейшли зі статусу БУ до статусу КНП. Така зміна організаційно-правової форми є необхідною умовою для «входу» в медичну реформу. А саме для підписання контракту з НСЗУ на надання медичних послуг у рамках програми медичних гарантій.

Проте можливість переходу на новий порядок фінансування – далеко не всі наслідки автономізації ЗОЗ. Бухгалтерів медичних КНП хвилює ще цілий ряд питань: починаючи з того, як перейти з бюджетного плану рахунків бухобліку на комерційний і закінчуючи тим, як із використанням комерційного плану рахунків відобразити ту або іншу операцію. А на початку 2020 року їм сталі небайдужі ще й питання, пов'язані з фінзвітністю за 2019 рік. Адже багато хто із ЗОЗ не первинного рівня отримав статус КНП тільки в останньому кварталі звітного 2019 року. Отже, «комерційну» фінзвітність вони подають уперше.

Закон від 16.07.99 р. № 996-XIV «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні» (далі – Закон № 996) поширюється на всіх юросіб, створених відповідно до законодавства України, незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності. Такими юрособами є як БУ, так і підприємства (комерційні і некомерційні). Вони зобов'язані вести бухоблік і подавати фінзвітність згідно із законодавством.

У бухгалтера ЗОЗ-БУ таких запитань не виникало. НП(С)БО 101 «Подання фінансової звітності» і наказ Мінфіну від 29.11.17 р. № 977 для всіх БУ суворо встановлюють 5 річних форм: Баланс (форма № 1-дс), Звіт про фінансові результати (форма № 2-дс), Звіт про рух грошових коштів (форма № 3-дс), Звіт про власний капітал (форма № 4-дс), Примітки до річної фінансової звітності (форма № 5-дс).

Повна версія доступна тільки передплатникам