Подання звітності єдинниками четвертої групи
Річна податкова звітність на 2020 рік
Із цієї статті ви дізнаєтеся: яку звітність та куди слід подати сільгосптоваровиробнику (юрособі та фізособі-підприємцю), щоб зареєструватися чи продовжити реєстрацію платником єдиного податку (далі – ЄП) четвертої групи, та як заповнити декларацію з ЄП і додаток до неї.
Сільгосптоваровиробник (юрособа та фізособа-підприємець), який бажає зареєструватися/продовжити реєстрацію платником ЄП четвертої групи, повинен подати по органу ДПС пакет документів, визначений пп. 298.8.1 Податкового кодексу (далі – ПК).
Що стосується граничного строку подання документів, то в ПК існує деяка неузгодженість норм.
Так, відповідно до пп. 298.8.1 ПК звітність слід подати до 20 лютого, тобто останній день подання – 19 лютого. У пп. 295.9.1 ПК сказано, що звітність подається не пізніше 20 лютого цього року, тобто останнім днем є 20 лютого. До речі, у відповідях податківців також немає одностайної думки з цього питання – у різних категоріях ЗІР наводяться різні норми.
Безумовно, безпечніше подати документи до 20 лютого. Але якщо сільгоспвиробник не встигне і зробить це 20 лютого, то можна послатися на п. 56.21 та пп. 5.1.14 ПК, де установлено, що якщо норми ПК суперечать між собою та припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов’язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року