• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи можливе звільнення за власним бажанням під час відпустки по догляду за дитиною?

19.12.2019 343 0 0

Cитуація. Наша співробітниця з 04.08.19 р. перебуває у відпустці по догляду за дитиною до трьох років. Зараз вона хоче звільнитися за власним бажанням. Чули, що звільняти молодих мам у період такої відпустки – не можна, інакше роботодавця можуть оштрафувати.

Запитання. Можна звільнити таку співробітницю за власним бажанням чи краще звільнити її за угодою сторін?

Коротка відповідь. Роботодавець не просто може, він повинен звільнити співробітницю за власним бажанням на підставі її заяви. Той факт, що вона перебуває у відпустці по догляду за дитиною, не позбавляє її можливості звільнитися в будь-який момент.

Давайте перш за все пригадаємо, що відпустка по догляду за дитиною до трьох років (6 років) надається за бажанням співробітниці (відразу після відпустки по вагітності та пологах). Тобто вона сама вирішує, що їй робити:

  • чи то піти в цю відпустку (і коли саме – відразу після декретної відпустки чи пізніше і на який строк – використовувати цю відпустку повністю чи частково, переривати її і брати знову) (ст. 179 КЗпП; ст. 18, 20 Закону від 15.11.96 р. № 504/96-ВР, далі – Закон № 509);
  • чи то після декрету відразу вийти на роботу.

Мало того – узяти відпустку по догляду за малюком може не тільки мама дитини, але й інші родичі (батько, бабуся, дідусь та ін.).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали