• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Робота протипоказана працівнику за станом здоров'я: чи можна його залишити на цій роботі за його бажанням?

Працівник підприємства приніс медичний висновок, згідно з яким виконувана робота протипоказана йому за станом здоров'я. Роботодавець запропонував йому перейти на більш легку роботу. Але працівник не хоче, він просить залишити його на колишній роботі. Чи має право роботодавець виконати це прохання? І чи можуть за це покарати підприємство?

Ні, роботодавець не має права залишити працівника на роботі, протипоказаній йому за станом здоров'я, навіть якщо цього хоче сам працівник. Якщо роботодавець так зробить, це буде порушенням трудового законодавства.

За таке порушення можуть оштрафувати:

  • роботодавця (підприємство або підприємця) – штраф у розмірі 1 МЗП (абзац восьмий ч. 2 ст. 265 КЗпП);
  • посадових осіб роботодавця – штраф у розмірі від 30 до 100 НМДГ (від 510 до 1 700 грн.) (ч. 1 ст. 41 КУпАП).

Пояснимо, чому роботодавець не може піти назустріч співробітнику в даному питанні.

Трудові правовідносини між роботодавцями (підприємствами та підприємцями) і найманими працівниками регулюються нормами КЗпП (ст. 1, 3). Зокрема, КЗпП гарантує працівникам право на більш здорові та безпечні умови праці (ч. 2 ст. 2).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали