Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Штрафи за РРО

26.11.2019 885 0 2


Закони змінюються, але відповідальність платників податків залишається. Поправки, яких зазнав Закон від 06.07.95 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», збільшили кількість правопорушень, за які платники податків можуть бути притягнуті до відповідальності. Під час проведення перевірки з РРО контролюючий орган також перевіряє залишки ТМЦ у платника податків та чи не реалізовано ним тютюнових виробів за вищою ціною, ніж установлено законом. Водночас, виявивши порушення, податківці не завжди правильно його фіксують, що дозволяє платнику податків скасувати штрафну санкцію. Розглянемо варіанти захисту платників податків у таких ситуаціях.

Штрафи з РРО, надлишки ТМЦ, зберігання алкоголю

Скасування Указу Президента від 12.06.95 р. № 436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки не означає, що контролюючий орган не застосовуватиме штрафи до платників податків за порушення законодавства про РРО. Адже крім цього Указу штрафи за РРО передбачено іншими нормативно-правовими актами, наприклад Законом від 06.07.95 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265), який чинності не втратив.

Штрафи за РРО з великих платників податків: обмін іноземної валюти, пропуск строку притягнення до відповідальності

Штрафи за порушення законодавства щодо РРО оформлюють у вигляді податкових повідомлень-рішень, які підприємства намагаються скасувати в адміністративних судах, оскільки досудове оскарження зазвичай не дає бажаного результату.

Іноді, зареєструвавши РРО в податковому органі, платник податків реалізує алкогольні вироби або пальне, вважаючи, що він здійснює підприємницьку діяльність із дотриманням податкового законодавства. Проте РРО може передавати не в повному обсязі до органів ДФС по дротових або бездротових каналах зв`язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольних стрічках в пам’яті РРО або в пам’яті модемів, які до них приєднані, що призводить до застосування до платника податків штрафів. Розглянемо способи скасування штрафів у такому разі, а також як впливає наявність вини на притягнення платника податків до відповідальності за порушення законодавства щодо РРО.

Штраф за РРО за підакцизними товарами: способи захисту

Інтернет-торгівля є доволі поширеним способом реалізації товарів та послуг. Деякі великі платники податків, маючи торгівельні точки, здійснюють реалізацію товарів ще й через Інтернет, що дозволяє їм конкурувати за ціною. Останні зміни до Закону від 06.07.95 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», які набудуть чинності з квітня 2020 року, дозволять покупцю товару поскаржитися на продавця до контролюючого органу та отримати винагороду в разі порушення великим платником податків законодавства щодо РРО. Розглянемо, як контролюючий орган виявлятиме таких порушників, які здійснюють інтернет-торгівлю без надання покупцям фіскальних чеків, та як захиститися платнику податків від штрафів.

Штрафи з РРО: інтернет-магазини та захист від скарг покупців

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права

4428 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали