• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Штраф за РРО за підакцизними товарами: способи захисту

22.10.2019 374 0 0

Спецпроект «РРО: путівник для юридичних осіб та ФОП»

Штрафи за РРО з великих платників податків: обмін іноземної валюти, пропуск строку притягнення до відповідальності

Штрафи за порушення законодавства щодо РРО оформлюють у вигляді податкових повідомлень-рішень (далі – ППР), які підприємства намагаються скасувати в адміністративних судах, оскільки досудове оскарження зазвичай не дає бажаного результату.

Іноді, зареєструвавши РРО в податковому органі, платник податків реалізує алкогольні вироби або пальне, вважаючи, що він здійснює підприємницьку діяльність із дотриманням податкового законодавства. Проте РРО може передавати не в повному обсязі до органів ДФС по дротових або бездротових каналах зв`язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольних стрічках в пам’яті РРО або в пам’яті модемів, які до них приєднані, що призводить до застосування до платника податків штрафів. Розглянемо способи скасування штрафів у такому разі, а також як впливає наявність вини на притягнення платника податків до відповідальності за порушення законодавства щодо РРО.

Іноді підприємства штрафують за порушення правил застосування РРО під час роздрібної торгівлі алкогольними напоями. У вину платнику податків може ставитися відсутність необхідних дозвільних документів для здійснення такого виду господарської діяльності, що виявляється в результаті проведення фактичної перевірки. Представники фіскального органу проводять контрольну закупку та звіряють фіскальний чек з дозвільними документами. Вони можуть стверджувати, що платник податків здійснює торгівлю алкогольними напоями через РРО, не зазначений у ліцензії, а це є порушенням податкового законодавства. Податковий орган зазначає, що заводський номер РРО може збігатися із зазначеним у додатку до ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями/пивом, тоді як фіскальний номер РРО відрізняється останніми декількома цифрами.

У такій ситуації платник податків має встановити причину цих розбіжностей та доводити, що вони виникли не з його вини. Зазвичай контролюючий орган резервує за певним РРО фіскальний номер і видає платнику податків довідку про таке резервування. У довідці зазначається фіскальний номер РРО, його модель, заводський номер, версія програмного забезпечення, виробник, дата виготовлення та строк служби. Наприклад: фіскальний номер РРО – 3000309122, зарезервований за ФОП Петренко П. П, модель РРО МG-V545Т, заводський номер – 0800000411, версія програмного забезпечення – РРО МG-01, виробник РРО – ПП «ХЕЛП МІКРО», дата виготовлення – 22.01.18 р., строк служби – до 22.01.28 р. Водночас трапляється, що фіскальний орган скасовує первісне резервування фіскального номера РРО (про що платнику податків має видаватися довідка) і надалі здійснює повторну реєстрацію РРО та присвоює йому інший фіскальний номер, який відрізняється від попереднього. Проте Центр сервісного обслуговування РРО вводить РРО в експлуатацію з даними, які зазначалися під час присвоєння йому першого фіскального номера. Зміна номера не відбувається, і це призводить до помилки.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали