Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Слово редактора Uteka-Комерція від 19.11.2024

19.11.2024 93 0 0

Шановні колеги!

Цього тижня в Uteka-Комерція ми розглянули такі питання.

Чи має право роботодавець зменшити зарплату? На підприємстві виникла складна фінансова ситуація – кількість замовлень значно зменшилася, відповідно зменшилася сума надходжень від покупців. Як один із заходів щодо порятунку бізнесу власники підприємства хочуть зменшити витрати, зокрема за рахунок зменшення розміру заробітної плати. У статті ми пояснили, коли та за яких умов роботодавець має право зменшити розмір оплати праці і якими нормами трудового законодавства це передбачено.

Підприємство не отримало ліцензію на зберігання пального та/або не вносило чергові платежі до 31.10.2024: яку відповідальність передбачено? Якщо строк дії ліцензії на зберігання пального для власних потреб сплив до 27.07.2024 і до 31.10.2024 підприємство не отримало нову ліцензію та/або не сплатило чергові платежі, то до нього будуть застосовані штрафні санкції. У консультації ми розглянули, які саме наслідки виникають в такій ситуації.

Камеральна перевірка: чи можуть донарахувати ПДВ? Податковим органом було проведено камеральну перевірку податкової звітності з ПДВ підприємства за один місяць 2024 року. За результатами перевірки було складено акт, у якому зроблено висновок про порушення підприємством п. 185.1 Податкового кодексу, а саме: до складу податкових зобов’язань не включено ПДВ у сумі 100 000 грн за зареєстрованими податковими накладними, унаслідок чого занижено суму податкового зобов’язання. На підставі цього акта було прийнято податкове повідомлення-рішення, яким збільшено суму грошового зобов’язання з ПДВ, а також застосовано штрафні санкції до підприємства. Чи має право податковий орган донараховувати податкові зобов’язання за результатами камеральної перевірки? Відповідь тут

Перевірки пожежної безпеки: правила та нюанси. Дотримання правил пожежної безпеки суб’єктами господарювання дозволяє врятувати як життя працівників та відвідувачів, так і майно СГ. Функції нагляду за дотриманням цих правил і норм виконує Державна служба України з надзвичайних ситуацій. Ми докладно розповіли про особливості перевірок, які можуть проводитися цим органом.

Фінмоніторинг від НБУ: як банки виявляють схеми ухилення від сплати податків? Нещодавно з'явився лист НБУ, у якому всім банкам, асоціаціям банків і небанківським фінансовим установам надано рекомендації з питань фінансового моніторингу. Як відомо, банки здійснюють фінмоніторинг своїх клієнтів, і цей факт безпосередньо впливає на діяльність суб’єктів господарювання . А отже, про рекомендації НБУ мають знати не лише банки, а й їхні клієнти. Ось чому цей лист НБУ викликав у СГ великий інтерес, про що свідчать численні запитання на нашій консультаційній лінії. Ми докладно розглянули, у чому полягають рекомендації НБУ банкам, і відповіли на всі ваші запитання.

Зміна групи фізособою-єдинником: порядок переходу та звітність. У період перебування на спрощеній системі оподаткування фізособи можуть переходити з однієї групи платників єдиного податку до іншої. При цьому такий перехід може бути як добровільним, так і вимушеним. Ми розповіли про порядок переходу фізособи-підприємця з групи до групи, а також особливості подання звітності та сплати ЄП.

Чи можна перенести початок податкової перевірки на іншу дату? На практиці у платників податків доволі часто виникає запитання, чи передбачено законодавством можливість перенести строки податкової перевірки. Адже у період воєнного стану трапляються різні нестандартні ситуації, як-от: виїзд директора підприємства за кордон, мобілізація фізособи-підприємця, втрата документів внаслідок бойових дій тощо. Ми пояснили, у яких випадках згідно із законодавством можна перенести строки податкової перевірки, та відповіли на ваші запитання.

Підприємство приймає орендну плату готівкою: як відобразити в бухобліку? Як відомо, ще з 23.02.2024 для відображення розрахунків у готівковій формі, проведених через РРО, повинен використовуватися субрахунок 308 «Готівка в національній валюті за операціями, проведеними із застосуванням РРО». Але у підприємств, які займаються видами діяльності, що передбачають ідентифікацію покупців у бухобліку (наприклад, наданням в оренду рухомого або нерухомого майна) та, відповідно, використання субрахунку 361 «Розрахунки з вітчизняними покупцями», й досі виникають запитання щодо субрахунку 308. Відповіді на ці запитання ви знайдете, пройшовши за посиланням.

Наступного тижня у публікаціях Uteka-Комерція ми розглянемо:

  • режим експортного забезпечення (РЕЗ): чи буде впроваджено у грудні;
  • зміни до Порядку зупинення реєстрації ПН у зв'язку із запровадженням РЕЗ;
  • чи можна відправити у відрядження «дистанційного» працівника?

Корисного вам читання!

 

З повагою
Зінаїда ОМЕЛЬНИЦЬКА,
головна редакторка Uteka-Комерція

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права

4428 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали