Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Фінансові інструменти для залучення додаткових коштів

19.02.2020 1213 0 3

Напередодні посівної кампанії, а також імовірного відкриття ринку землі перед сільгосппідприємствами гостро стоїть питання залучення додаткових грошових коштів. Доступ до фінансування для малих та середніх сільськогосподарських виробників, на жаль, залишається обмеженим із різних причин.

У цьому випуску ми розглянули три найбільш популярних і доступних для аграріїв інструменти для залучення коштів: банківський кредит, залучення коштів засновників (на поворотній і безповоротній основі), а також продаж сільгосппродукції на підставі форвардних контрактів.

Одним із найпоширеніших механізмів залучення коштів є банківське кредитування. Для сільгосптоваровиробників воно є привабливим, зокрема, через можливість отримання від держави компенсації процентів за такими кредитами за програмами держпідтримки аграріїв.

Залучення коштів засновників також широко застосовується на практиці. Сільгосппідприємства можуть отримувати від них кошти як на поворотній основі (шляхом укладення договору позики), так і на безповоротній (шляхом укладення договору дарування).

Форвардні закупівлі зерна – це одна з програм державної підтримки сільського господарства. Вона полягає в закупівлі зерна Аграрним фондом (зазвичай на початку року) за фіксованою ціною на умовах авансового платежу в розмірі 50 % його повної вартості. Але такі закупівлі мають і недолік, адже ціна на продукцію на момент постачання продукції за форвардним контрактом може виявитися невигідною для виробника.

Кредити

Банківський кредит: юридичний аспект

Облік кредитів у національній валюті

Кредит банку і процентна позика: дисконтувати чи ні?

Надходження від засновників

Залучаємо кошти засновників

Позика від засновника: облік та оподаткування

Фінансування госптовариства через додаткові внески учасників

Безповоротна фінансова допомога від засновника: облік та оподаткування

Форвардні закупівлі

Форвардний контракт між аграрієм та державою

Продаж зерна за форвардними контрактами: облік та оподаткування

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

4680 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали