• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Банківський кредит: юридичний аспект

19.02.2020 96 0 1

Фінансові інструменти для залучення додаткових коштів

Одним із варіантів запозичення коштів є укладення із банком кредитного договору. Сьогодні існує безліч банківських установ, тож сільгоспвиробник має змогу обрати кого забажає.

Кредиту присвячено § 2 гл. 71 ЦК (ст. 1054–10571). Також до кредитних відносин застосовуються положення § 1 гл. 71 Цивільного кодексу (далі – ЦК).

Предметом кредитного договору, який укладається між банком та позичальником (юридичною чи фізичною особою), є надання грошових коштів у певному розмірі та на певних умовах. За користування коштами банк установлює проценти (ст. 1054 ЦК). Тип процентної ставки, розмір та порядок сплати процентів визначаються у договорі залежно від кредитного ризику, строку користування та інших аспектів. Оскільки розмір процентів у банків різний, аграрію слід вивчити їхні пропозиції та знайти для себе найвигіднішу.

Зазвичай процес пошуку банку відбувається так:

  • позичальник вирішує, для яких цілей та яку суму грошей необхідно взяти;
  • реально оцінює своє фінансове становище для своєчасного погашення кредиту та користується кредитним калькулятором для чіткого розуміння обсягу коштів, які доведеться повернути за кредитом;
  • визначає фінансову установу (банк), яка готова надати кредит на найвигідніших умовах;
  • звертається до обраного банку для заповнення заявки на кредит та подає пакет документів (за переліком банку). Для отримання кредиту сільгоспвиробник подає фінансовій установі документи, картку зі зразками підписів, фінансові документи, бізнес-план, ліцензії, сертифікати, дозволи, свідоцтва, які необхідні для впровадження проєкту, договори (оренди майна, на придбання сировини, матеріалів, обладнання, надання послуг, реалізацію продукції та ін.), документи про забезпечення (див. далі) тощо;
  • очікує рішення кредитного комітету банку про можливість надання кредиту;
  • у разі позитивного рішення особисто приходить до відділення банку для оформлення усіх необхідних документів та отримання кредиту.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали