• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Облік кредитів у національній валюті

19.02.2020 103 0 1

Фінансові інструменти для залучення додаткових коштів

У разі нестачі оборотних коштів, коли всі інші можливості вичерпані, залучають кредитні кошти. Це може бути також вигідно, якщо підприємство масштабує свою діяльність. Але перед отримання кредитів, необхідно врахувати всі облікові і податкові аспекти.

У разі отримання (повернення) кредиту його сума не включається до доходів (витрат) позичальника (п. 6.6 П(С)БО 15 «Доходи», п. 9.3 П(С)БО 16 «Витрати»). Однак для цілей обліку отриманий кредит є зобов’язанням, яке залежно від строку його погашення може бути (п. 6, 7, 10 П(С)БО 11 «Зобов’язання»):

  • поточним – короткостроковим кредитом, який буде погашено протягом операційного циклу підприємства або має бути погашений протягом 12 місяців із дати балансу;
  • довгостроковим – кредитом, що не є поточним, тобто зі строком погашення більше ніж 12 місяців із дати балансу.

Якщо кредит зараховується:

  • відразу на поточний рахунок позичальника, то на дату його отримання робиться запис Дт 311 «Поточні рахунки в національній валюті» – Кт 601 «Короткострокові кредити банків у національній валюті» або 501 «Довгострокові кредити банків у національній валюті»;
  • безпосередньо контрагентам позичальника (згідно з умовами договору банк перераховує кошти), то в обліку останнього ця операція відображається проведенням Дт 37 «Розрахунки з різними дебіторами», 631 «Розрахунки з вітчизняними постачальниками», 685 «Розрахунки з іншими кредиторами» – Кт 601 або 501.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали