• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Продаж зерна за форвардними контрактами: облік та оподаткування

19.02.2020 189 0 0

Фінансові інструменти для залучення додаткових коштів
 

Акценти статті:

  • що таке форвардний контракт;
  • які правила бухобліку та оподаткування до нього застосовуються.

Для цілей оподаткування укладений форвардний контракт відноситься до деривативів. Відповідно до пп. 14.1.45 Податкового кодекса (далі – ПК) дериватив – це стандартний документ, що засвідчує право та/або зобов’язання придбати чи продати у майбутньому цінні папери, матеріальні або нематеріальні активи, а також кошти на визначених ним умовах.

Цим же пунктом ПК визначено форвардний контракт – це стандартизований цивільноправовий договір, за яким продавець зобов’язується у майбутньому в установлений строк передати базовий актив у власність покупця на визначених умовах, а покупець – прийняти в установлений строк базовий актив і сплатити за нього ціну, визначену таким договором. Усі умови форварду визначаються сторонами контракту під час його укладення. Укладення форвардів та їх обіг здійснюються за стандартизованими строковими контрактами.

Крім того, визначення форвардного контракту міститься у п. 9 Положення про вимоги до стандартної (типової) форми деривативів, затвердженого постановою КМУ від 19.04.99 р. № 632 (далі – Положення № 632): це двостороння угода за стандартною (типовою) формою, яка засвідчує зобов’язання особи придбати (продати) базовий актив у визначений час та на визначених умовах у майбутньому, із фіксацією цін такого продажу під час укладення форвардного контракту.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали