Фінансування госптовариства через додаткові внески учасників
Фінансові інструменти для залучення додаткових коштів
Додатковий внесок поєднує в собі елемент безповоротності (як за договором дарування), але не є безповоротною фіндопомогою ні за формою, ні за суттю.
Робити такі внески можуть тільки власники (учасники) підприємств (господарських товариств (ТОВ, АТ), приватних підприємств, фермерських господарств).
У своєму статуті підприємство має право передбачити можливість здійснення додаткових внесків – понад зафіксовані внески до статутного капіталу (далі – СК) ТОВ. Причому конкретика таких внесків (хто, що, на яку суму і коли передає) не обов’язково має бути розписана в статуті. Це може бути уточнено в протоколі загальних зборів власників.
У бухгалтерському обліку додаткові внески відображаються як інший вкладений капітал на однойменному субрахунку 422 (згідно з Інструкцією про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств та організацій, затвердженою наказом Мінфіну від 30.11.99 р. № 291, де прямо зазначено, що на цьому субрахунку обліковується «інший вкладений засновниками підприємств (крім акціонерних товариств) капітал, що перевищує статутний капітал, інші внески тощо без рішень про зміни розміру статутного капіталу»).
Для підприємства-отримувача такі внески не є доходом. Отже, вони не потрапляють у фінансовий результат до оподаткування за правилами бухобліку. У фінзвітності ці внески показують у формі № 1 «Баланс (Звіт про фінансовий стан)» у рядку 1410 «Додатковий капітал».
Повна версія доступна тільки передплатникам
Отримайте відповідь на своє питання зараз і забезпечте себе від питань в майбутньому. Підпишіться на електронне видання для бухгалтерів і керівників Uteka
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року