• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Фінансування госптовариства через додаткові внески учасників

У статті ви знайдете відповіді на запитання:

  • як отримати фінансування від учасників господарського товариства без унесення змін до статуту;
  • як відобразити внесення додаткових внесків учасниками в бухобліку та фінансовій звітності;
  • чи треба відображати такі операції в податковому обліку підприємства.

У яких випадках на практиці госптовариство пропонує учасникам унести додаткові внески? При відсутності інших надходжень коштів, необхідних для ведення господарської діяльності (у т. ч. для виплати зарплати працівникам, сплати податків, погашення кредитів банку). Іншими словами, коли порушення строків платежів чревате штрафними санкціями для підприємства та/або його посадових осіб, але при цьому не хочеться збільшувати об'єкт обкладення податком на прибуток в отримувача.

Додатковий внесок поєднує в собі елемент безповоротності (як за договором дарування), але водночас не є безповоротною фіндопомогою ні за формою, ні за суттю.

Робити такі внески можуть тільки власники (учасники) господарських товариств (ТОВ, АТ).

Наприклад, із позиції Закону від 19.09.99 р. № 1576-XII «Про господарські товариства» ТОВ діють на підставі своїх статутів, де можуть бути прописані будь-які умови, які не суперечать законодавству України (ст. 4). Також ТОВ може бути власником майна, придбаного на підставах, не заборонених законом (ст. 12). Тому у своєму статуті підприємство має право передбачити можливість унесення додаткових внесків – понад зафіксовані внески до СК ТОВ. Причому конкретика таких внесків (хто, що, на яку суму і коли вносить) не обов'язково повинна бути розписана в статуті. Це може бути уточнено в протоколі загальних зборів власників.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали