Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Послуги з благоустрою міста обкладаються ПДВ

22.11.2018 595 0 0Право на нарахування ПДВ та складання податкових накладних мають виключно особи, зареєстровані як платники цього податку в порядку, передбаченому ст. 183 Податкового кодексу (далі – ПК).

Для цілей оподаткування програма благоустрою міста є замовленням на виконання певного обсягу робіт та послуг, які кожна міська рада за визначеними нею потребами планує отримати від їх виконавця з відповідним розрахунком вартості таких робіт (статті видатків). Фінансування цієї програми вважається оплатою за кошти місцевого бюджету виконаних підприємствами обсягів робіт чи послуг, передбачених програмою.

Отже, кошти, отримані комунальним підприємством із міського бюджету на виконання програми благоустрою міста, для цілей обкладення ПДВ є оплатою (компенсацією) виконаних ним робіт із благоустрою. І сума цих коштів має бути включена таким підприємством до бази оподаткування як вартість виконаних робіт (наданих послуг).

Відповідно до п. 187.7 ПК датою виникнення податкових зобов'язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів є:

  • або дата зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку;
  • або дата отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника за його зобов'язаннями перед бюджетом.

На дату виникнення податкових зобов'язань платник податку повинен скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) у встановлений ПК строк (п. 201.1 ПК).

При цьому товари/послуги, основні фонди, придбані за бюджетні кошти, що надійшли платнику податку у вигляді субсидій, поточних та капітальних трансфертів, уважаються придбаними безпосередньо платником, і суми ПДВ, сплачені під час їх придбання, можуть бути віднесені до податкового кредиту на підставі податкових накладних, складених та зареєстрованих в ЄРПН постачальниками.

Важливо: платники податків повинні вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних із визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухобліку, фінансової звітності та інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством (п. 44.1 ПК).

Індивідуальна податкова консультація від 25.10.18 р. № 4565/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали