• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Благоустрій прилеглої території: облікові аспекти

Юлія Гужел

03.04.2018 2404 0 1

Благоустрій прилеглої території: правові аспекти

Під елементами благоустрою території розуміються не тільки парки з лавками та квітниками, але й доріжки, ліхтарі, вивіски. Тому навіть у центрі мегаполіса в підприємства можуть виникнути такі витрати. Розглянемо облік цих об'єктів у випадках, коли упорядковується територія не тільки біля власного, але й біля орендованого офісу.

Бухгалтерський облік елементів благоустрою залежить від того, яким способом підприємство їх придбало.

Так, при будівництві нової будівлі (реконструкції) витрати на влаштування під'їзних доріг, газонів, огороджень можуть включатися до загальної вартості робіт із будівництва (реконструкції). У цьому випадку підприємство часто не має можливості виділити вартість таких елементів. Тоді ці витрати відносяться до складу первісної вартості нової будівлі (збільшують вартість реконструйованої будівлі) і в подальшому амортизуються в загальному порядку відповідно до вимог П(С)БО 7.

Якщо елементи благоустрою придбано в ході діяльності підприємства і їх вартість можна достовірно визначити, вони обліковуються як окремі об'єкти, а саме:

  • дерева, квітники, газони – як багаторічні насадження на однойменному субрахунку 108;
  • доріжки, лавки, альтанки, вивіски, покажчики і т. д. – як основні засоби (далі – ОЗ) відповідної підгрупи: споруди, інші ОЗ, малоцінні необоротні матеріальні активи (далі – МНМА) (у межах установленого підприємством вартісного критерію) – на відповідних субрахунках рахунків 10 «Основні засоби» та 11 «Інші необоротні матеріальні активи»;
  • однорічні насадження, витрати на полив, внесення добрив – як витрати періоду зі списанням на рахунок 92 «Адміністративні витрати».

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали