Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Подаємо повідомлення про прийняття працівника на роботу за новою формою

Роз’яснення

09.04.2025 175 0 0

Нагадаємо, що КЗпП і постанова КМУ від 17.06.2015 № 413 «Про порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника (домашнього працівника) на роботу/укладення гіг-контракту або припинення трудового договору з домашнім працівником» не встановлюють конкретних строків подання Повідомлення про прийняття на роботу. Але важливо, щоб таке повідомлення роботодавець подав до початку роботи працівника.

З особою, яка працевлаштовується, укладається трудовий договір – усний або письмовий. Однак, під час воєнного стану застосовуються спеціальні норми Закону від 15.03.2022 № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», якими передбачено, що зараз трудовий договір може бути укладено усно навіть тоді, коли ст. 24 КЗпП вимагає наявність письмової форми.

У Держпраці звертають увагу, що з 26 лютого 2025 року в Україні діє оновлена форма Повідомлення про прийняття працівника (домашнього працівника) на роботу/укладення гіг-контракту (далі – Повідомлення).

Що змінилося?

Інформацію, що міститься в Повідомленні, доповнено інформацією про громадянство з метою обліку працевлаштованих іноземців та осіб без громадянства (гр. 9).  Під час заповнення цієї графи маємо вказати: «0», якщо йдеться про іноземця або особу без громадянства; «1» для громадян України.

Повідомлення до ДПС слід подавати засобами електронного зв’язку з використанням кваліфікованого електронного підпису.

За відсутності технічної можливості подання Повідомлення засобами електронного зв’язку в електронній формі його подають у формі документа на папері згідно з додатками 1 і 2 разом з копією в електронній формі (лист Держпраці від 28.03.2022 № 1340/4/4.1-зв-22).

Держпраці 


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали