Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Мінімальна зарплата - 2019: на що впливає

17.01.2019 5804 0 2

Відпусткові, лікарняні, особливості заповнення Звіту з ЄСВ
Аліменти на підприємстві: як утримувати
Зарплата держслужбовців в Україні: вступили в силу нові норми
Як індексувати зарплату, якщо працівника перевели на іншу посаду?

На початку року, коли Законом про Держбюджет визначається новий розмір мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму, вже стали традиційними відповіді на запитання та статті, в яких йдеться про те, які зміни в оподаткуванні тягнуть за собою їх нові розміри тощо. Тож і ми нагадаємо ці «базові величини».

Новий розмір мінімальної заробітної плати тягне за собою або перегляд посадових окладів та тарифних ставок працівників, або збільшення доплат до рівня мінімальної зарплати працівникам, у яких вони на рівні мінімальної зарплати чи прожиткового мінімуму, але не підвищуються.

Вже загальновідомо, що відповідно до ст. 31 Закону від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці» (далі - Закон № 108) розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати. При обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров'я, за роботу в нічний та надурочний час, роз'їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець проводить доплату до рівня мінімальної заробітної плати, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.

Це означає, що не обов’язково мінімальний посадовий оклад чи тарифна ставка має бути на рівні мінімальної зарплати. Вони можуть бути й меншими, але тоді потрібно робити доплату. І у ст. 6 Закону № 108 встановлено, що мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) встановлюється у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року. 

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали