Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як індексувати зарплату, якщо працівника перевели на іншу посаду?

09.01.2019 3287 0 1

На підприємстві працюють два водії автотранспортних засобів з окладом 4 500 грн. На зимовий період із 01.12.18 р. у зв'язку з відсутністю обсягів робіт їх перевели на посаду сторожа з окладом 3 800 грн. Останнє підвищення зарплати за посадою водія було в січні 2018 року, а за посадою сторожа – у травні 2018 року. Як порахувати зарплату переведеним працівникам у грудні? Як зарплату проіндексувати в грудні, а потім у березні, коли працівників знову переведуть на посаду водія? Як відобразити таке переведення у Звіті з ЄСВ?

Насамперед нагадаємо, що перевести працівника на іншу посаду можна на тимчасову або постійну роботу (ст. 32, 32 КЗпП). Переведення повинне проводитися зі згоди працівника. Без згоди перевести працівника на іншу роботу можна на строк до одного місяця у форс-мажорних випадках (аварії, стихійне лихо і т. п.). Також на строк до місяця можна перевести працівника на іншу роботу в разі простою, але зі згоди працівника (ст. 34 КЗпП).

Переведення на більший строк можливе тільки зі згоди працівника і в порядку зміни істотних умов праці з попередженням не пізніше ніж за два місяці (ч. 3 ст. 32 КЗпП).

Оскільки в розглянутому випадку працівників переводять на зимовий період, тобто на строк більше одного місяця, має місце переведення на іншу постійну роботу. Нагадаємо, що про майбутні зміни роботодавець зобов'язаний повідомити працівників не пізніше ніж за два місяці. Крім того, працівників переведено на нижчеоплачувану посаду. Виходячи із цих умов відповімо на поставлені запитання.

Покажемо розрахунок зарплати переведених працівників (сторожів).

При переведенні працівника на іншу постійну нижчеоплачувану роботу протягом двох тижнів із дня переведення за ним зберігається попередній середній заробіток (ч. 1 ст. 114 КЗпП).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали