Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Аліменти на підприємстві: як утримувати

14.01.2019 1091 0 0

Працівник звернувся до підприємства із заявою, щоб бухгалтерія утримувала 75% належної йому заробітної плати та перераховувала цю суму як аліменти його колишній дружині. Чи може підприємство проводити такі утримання? Чи не буде тут порушення ст. 128 КЗпП?

Відповідно до норм Сімейного кодексу батьки на умовах, визначених домовленістю між ними, можуть укласти між собою договір про сплату аліментів на дитину. Договір про сплату аліментів може бути укладений і на користь одного з членів подружжя. Такі договори укладаються у письмовій формі і нотаріально посвідчуються. У разі невиконання обов'язків за договором аліменти можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса (ст. 78, ст. 109). Можлива ситуація, що батьки між собою досягли усних домовленостей про сплату аліментів на дитину чи на користь іншого члена подружжя. Це їхнє право. Інша справа, як вони в разі потреби будуть доводити дотримання його умов.

Таким чином прохання працівника про утримання з нього 75% зарплати аліментів може бути зумовлене саме добровільним виконанням умов таких договорів. І слово «добровільним» в цьому разі є ключовим.

Статтею 26 Закону від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці» (далі - Закон № 108) встановлено, що відрахування із заробітної плати можуть провадитися тільки у випадках, передбачених законодавством. При кожній виплаті заробітної плати загальний розмір усіх відрахувань не може перевищувати 20%, а у випадках, передбачених законодавством, — 50% заробітної плати, що належить до виплати працівникам. Ці обмеження не поширюються на відрахування із заробітної плати при відбуванні покарання у вигляді виправних робіт і при стягненні аліментів на неповнолітніх дітей. У цих випадках розмір відрахувань із заробітної плати не може перевищувати 70 %. Аналогічні норми містить і ст. 128 КЗпП.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали