Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Відпусткові, лікарняні, особливості заповнення Звіту з ЄСВ

15.01.2019 10959 0 5

Працівник цілий місяць (грудень) перебував на лікарняному, нарахувань немає. Чи потрібно його вказувати у Звіті з ЄСВ? Кількість днів тимчасової непрацездатності вказувати 31 чи тільки робочі дні?

Якщо працівник цілий грудень перебував на лікарняному, то його у таблиці 6 Звіту з ЄСВ слід відображати. Але відображати його потрібно з урахуванням таких особливостей:

  • реквізит 9 «Код категорії застрахованої особи» - 1;
  • реквізит 11 «Місяць та рік, за який проведено нарахування» - вказується «12.2018»;
  • реквізит 13 «Кількість календарних днів тимчасової непрацездатності» - не заповнюється;
  • реквізит 15 «Кількість календарних днів перебування у трудових відносинах» - вказується «31»;
  • реквізит 17 «Загальна сума нарахованої заробітної плати/доходу за звітний місяць» - вказується «0,00», відтак решта реквізитів, пов’язаних з сумою доходу та ЄСВ, не заповнюються.

Лікарняні відображаємо в таблиці 6 в місяці, коли буде їх нарахування. Припустимо, працівник вийде на роботу 14 січня і нарахування буде проведено у січні.

У такому випадку у таблиці 6 за січень першим слід вказати рядок із заробітною платою за січень (місяць нарахування у реквізиті 11 - «01.2019»), а у реквізитів 15 - кількість днів перебування у трудових відносинах (31). Далі слід вказати стільки рядків, на скільки місяців припадає період тимчасової непрацездатності: якщо лікарняні «перехідні» (дні хвороби припадають на два місяці) - рядків буде два, якщо листок закрито в межах одного місяця - один.

Суму за лікарняним листком розподіляємо пропорційно дням непрацездатності, що припадають на кожен із місяців хвороби - 31 день грудня та 13 днів січня. І вже тоді ці рядки заповнюємо так:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали