• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Коли можна залучити співробітника до роботи у святковий день?

19.12.2019 229 0 1

Зустрічаємо 2020 рік: знижки, подарунки та корпоративи

Акценти цієї статті:

  • у яких випадках співробітника можна викликати на роботу у святковий день;
  • як правильно оформити вихід співробітника на роботу у святковий день;
  • які штрафні санкції загрожують роботодавцеві у разі оплати роботи у святковий день в одинарному розмірі.

Уже зовсім скоро нас чекають новорічні свята, вишукані страви, веселощі та відпочинок. Проте, на жаль, не всі співробітники зможуть удосталь відпочити і розслабитися під час Нового року або Різдва. У разі виникнення позаштатних ситуацій деяким усе ж таки доведеться працювати у свято. У цій консультації йтиметься про те, як залучити співробітника до роботи у святкові дні, як це необхідно оформити та як оплачувати.

У святкові та неробочі дні допускаються роботи (ч. 3 ст. 73 КЗпП):

  • припинення яких неможливе за виробничо-технічними умовами (ідеться про підприємства, що діють безперервно);
  • які викликані необхідністю обслуговувати населення.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали