• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Коли та як потрібно індексувати аліменти?

25.12.2019 755 0 0

Утримання аліментів із зарплати деяких працівників – справа буденна. Практично кожний бухгалтер із цією темою знайомий, проте переважно з утриманням аліментів у відсотковому відношенні до зарплати. Такі аліменти не індексуються.

А що робити, якщо суд виніс постанову про утримання аліментів у фіксованій сумі? Начебто тоді все ще простіше: бухгалтер знає суму, яку необхідно утримувати щомісячно.

Але! Не варто забувати про один важливий момент: аліменти у фіксованій сумі підлягають індексації. Так, так, так! Саме індексації – на підставі ст. 2 Закону від 03.07.91 р. № 1282-XII «Про індексацію грошових доходів населення» (далі – Закон), а також на підставі п. 104 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.03 р. № 1078 (далі – Порядок № 1078).

Більш того, п. 104 Порядку № 1078 передбачено, що обчислення індексу споживчих цін (далі – ІСЦ) для індексування аліментів, визначених судом у твердій грошовій сумі, починається з місяця, у якому призначено аліменти.

Для аліментів, призначених до червня 2016 року, обчислення ІСЦ здійснюється з дня набуття чинності Закону від 17.05.16 р. № 1368-VII, тобто з червня 2016 року. Розберемо цей нюанс на прикладі.

На підприємство прийшли три постанови про утримання аліментів. Для зручності зіставлення даних припустимо, що всі наші платники аліментів обіймають однакову посаду з однаковим окладом і зобов'язані виплачувати аліменти на одну дитину.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали