• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Директор і головний бухгалтер в одній особі: як правильно заповнити картку за формою № 1-ОПП?

Юна Хотинец

06.03.2018 2306 0 4

На підприємстві відбулися зміни в організаційній структурі, і тепер одна людина виконуватиме функції директора і головного бухгалтера. У який строк треба повідомити орган ДФС про те, що звітність підприємства підписуватиме і за директора, і за головного бухгалтера одна особа? Як у цьому випадку треба заповнити картку за формою № 1-ОПП?

Ситуація, коли облік на підприємстві веде директор, передбачена Законом від 16.07.99 р. № 996-ХIV «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні» (далі – Закон № 996). Так, у ч. 4 ст. 8 Закону № 996 сказано, що підприємство самостійно вибирає форму організації бухгалтерського обліку. Зокрема, вести бухоблік і складати звітність на підприємстві може безпосередньо його власник або керівник (директор).

Із цього питання є й роз'яснення ДФС (ЗІР, категорія 135.03). Там також зазначено, що в разі відсутності головного бухгалтера обов'язок із ведення бухобліку на підприємстві несе безпосередньо власник цього підприємства або керівник підприємства. Тобто нічого незвичайного в такій ситуації немає. Головне – своєчасно повідомити про це орган ДФС.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали