• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Позика: облікові нюанси

Розглянемо порядок відображення в обліку операцій з надання та отримання позики як у грошовій, так і в натуральній формі.

До позики відносяться кошти, надавані позичальнику резидентами, які є фінансовими установами, або нерезидентами (за винятком нерезидентів з офшорним статусом) на певний строк із зобов'язанням їх повернення та сплатою процентів за користування позикою (пп. 14.1.267 ПК).

Надання безпроцентної позики класифікується податковим законодавством як поворотна фінансова допомога (пп. 14.1.257 ПК). Як правило, підприємство потребує фінансової допомоги, коли в нього відсутні кошти для провадження господарської діяльності.

Облік у позичальника

Бухгалтерський облік. Сума отриманої позики не визнається доходом підприємства, отже, сума повернутої позики не включається до витрат (п. 6.6 П(С)БО 15, п. 9.3 П(С)БО 16).

Водночас при отриманні позики в підприємства виникають зобов'язання, які залежно від строку їх погашення можуть бути поточними або довгостроковими (п. 6, 7 П(С)БО 11). До довгострокових відносяться зобов'язання, строк погашення яких перевищує 12 місяців із дня отримання.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали