• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Взаємозалік орендної плати і вартості поточного ремонту: правові аспекти, оформлення

Ситуація. Підприємство орендує нежитлове приміщення у свого засновника-фізособи. За свій рахунок орендар зробив поточний ремонт цього приміщення і хоче зарахувати вартість ремонту в рахунок майбутніх орендних платежів (вартість ремонту приблизно дорівнює сумі орендної плати за 5 місяців).

Запитання. Чи можна так робити і як правильно оформити таку операцію?

Думка юриста

З правової точки зору така операція можлива, але тільки за виконання певних умов. Зупинимося на них докладніше.

Відносини між сторонами договору оренди регулюються перш за все нормами гл. 58 Цивільного кодексу (далі – ЦК). А в ст. 776 ЦК сказано, що поточний ремонт орендованого майна зобов’язаний проводити орендар за свій рахунок, якщо інше не встановлено договором.

Тому якщо в цьому випадку договором оренди інше не встановлено, то немає підстав для того, щоб засновник компенсував підприємству витрати на поточний ремонт.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали