Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Продажі неплатнику ПДВ: як оформити ПН

13.02.2020 5575 0 0

ПДВ: податкова накладна та розрахунок коригування в різних ситуаціях

Оформлення ПН у випадку постачання товарів (послуг) неплатнику ПДВ, який не завжди є суб’єктом господарювання (далі – СГ), має свої особливості. Про них ми й розповімо в консультації.

При складанні ПН на отримувача – неплатника ПДВ у лівій верхній частині накладної в полі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю)» проставляється позначка «Х» і вказується тип причини, який залежить від характеру постачання:

  • «01» – якщо потрібно збільшити суму компенсації вартості товарів (послуг) і якщо на дату здійснення такої операції покупець уже втратив статус платника ПДВ. У цьому випадку до ПН, складеної в періоді, коли покупець ще був платником ПДВ, розрахунок коригування скласти не можна;
  • «02» – якщо ПН виписується будь-якому СГ (юрособі або фізособі-підприємцю) – неплатнику ПДВ, у тому числі нерезиденту при постачанні йому товарів на території України, крім отримувачів-нерезидентів при постачанні товарів на експорт та отримувачів послуг нерезидента з місцем постачання на території України – для них оформляються інші ПН (докладніше див. у матеріалах «ПН на вивезення товарів», «ПН на послуги нерезидента»); «03» – якщо підприємство – платник ПДВ поставляє товари (послуги) своїм працівникам у рахунок оплати їх праці;
  • «12» – якщо поставляються товари (послуги) особам, переліченим у п. 10 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну України від 31.12.15 р. № 1307 (далі - Порядок № 1307), тобто дипломатичним місіям в Україні, особам із числа дипломатичного персоналу цих місій і членам їх сімей, а також неплатникам, які отримують товари (послуги) у пільговому режимі згідно зі ст. 211 і п. 26 підрозд. 2 розд. ХХ ПК.

У такій ПН реквізити постачальника заповнюються в загальному порядку, тобто вказуються найменування, ІПН і податковий номер постачальника – платника ПДВ.

Розглянемо особливості заповнення реквізитів отримувача (покупця) (п. 8, 10, 12, 13 Порядку № 1307):

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали