• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

ПН на послуги нерезидента

13.02.2020 324 0 0

ПДВ: податкова накладна та розрахунок коригування в різних ситуаціях

Порядок обкладення ПДВ операцій із придбання послуг у нерезидента залежить від місця постачання цих послуг. Якщо місце постачання визначається на митній території України (далі – МТУ), то послуги обкладаються ПДВ, якщо за межами МТУ – об’єкт обкладення відсутній і податкова накладна (далі - ПН) не складається. У консультації розглянемо, як оформити ПН на операції, що обкладаються ПДВ, та відобразити їх у звітності.

Згідно з визначенням постачання послуг із пп. 14.1.185 ПК з метою обкладення ПДВ до послуг, крім власне послуг у розумінні ЦК, відносяться, зокрема, роботи та операції з передання прав, пов’язаних з об’єктами інтелектуальної власності.

За спеціальними правилами місце постачання послуг визначається залежно від фактичного місця їх надання або фактичного місця розташування нерухомості (п. 186.2 ПК), місця реєстрації отримувача послуг (п. 186.3 ПК) або їх постачальника (п. 186.4 ПК).

Навіть якщо отримувач не є платником ПДВ, але місце постачання послуг припадає на МТУ, то операція обкладається ПДВ і неплатникові доведеться сплачувати податок. Такі правила передбачені зараз тільки для отримувача-юрособи (п. 208.1 ПК). При цьому ПН не оформляється, але подається звітність (див. нижче).

Нововведення-2020! Після опублікування закону, прийнятого на підставі законопроєкту № 1210, платити ПДВ із послуг, придбаних у нерезидентів-неплатників із місцем постачання на МТУ, будуть не тільки юрособи, але й усі суб’єкти господарювання.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали